Atlanto vandenyno bangų skalaujama Madeiros sala žavi savo įstabaus grožio gamtos perlais, tradicine portugališka architektūra bei egzotiškais, tik šioje saloje randamais, vaisiais, tokiais kaip bananasai, kurie atsirado sukryžminus bananą ir ananasą. Tačiau Madeiros sala turi ir daug tradicinių festivalių bei švenčių, kuriose apsilankius – pasisemsite įspūdžių tikrai ilgam. Tad šį kartą pateikiame svarbiausius saloje vykstančius kasmetinius festivalius.

Naujųjų metų fejerverkų šou

Trokštantys naujuosius metus sutikti nepamirštamai – turėtų atvykti į Madeiros salą. Būtent šioje vietoje palydint senuosius bei sutinkant Naujuosius metus, dangų nušviečia patys įspūdingiausi fejerverkai pasaulyje. Taip sakydami tikrai neperdedame, nes jie 2007-aisiais buvo įraukti į Guinnesso‘o pasaulio rekordų knygą, kaip didžiausias fejerverkų pasirodymas pasaulyje.

Šiuo įstabiu reginiu galite mėgautis salos sostinėje Funšalyje. Gražiausias vaizdas atsiveria, žinoma, uoste: mėgaukitės visomis vaivorykštės spalvomis dangų nušviečiančiais fejerverkais, salos krantus skalaujant Atlanto vandenynui. Kiekvienais metais į salą atvyksta daugybė turistų, norinčiu Naujuosius sutikti kitaip. O laukiant įspūdingojo pasirodymo, visos gatvės alsuoja šventės nuotaika: groja muzika, muzikantai išeina į gatves, net vaišių stalai išnešami į lauką. Žinoma linksmybės verda ir visuose naktiniuose klubuose, tavernose ir baruose – Naujųjų Metų naktį Madeiroje kiekvienas ras sau tinkamiausią nakties praleidimo variantą.

Tiesa, saloje egzistuoja pora įdomių Naujųjų Metų sutikimo tradicijų, pavyzdžiui, laikrodžiui mušant vidurnaktį, po kiekvieno dūžio reikia suvalgyti po vieną raziną, taip pat Naujųjų metų naktį reikia vilkėti mėlynos spalvos apatinius, nes pasak vietinių gyventojų, tai užtikrins jums sėkmę visus ateinančius metus.

Naujųjų metų fejerverkų šou

Naujųjų metų fejerverkų šou

Madeiros karnavalas

Madeiros karnavalas – tai tradicinis kasmetinis renginys, vykstantis likus keturiasdešimt dienų iki Velykų. Šis renginys drąsiai gali konkuruoti su garsiaisiais Rio de Žaneiro bei Venecijos karnavalais tiek savo dalyvių gausa, tiek įspūdingais renginiais bei ryškiomis spalvomis.

Karnavalas susideda iš dviejų dalių: pirmosios dalies metu į gatves išeina daugybė sambos ritmu šokančių profesionalių bei žvilgsnį prikaustančiais kostiumais vilkinčių šokėjų. Sambos garsai ir dvasia užlieja kone visas Funšalio gatves. O štai antroji šventės dalis jau nėra tokia oficiali, jos metu į gatves išeina visi žmonės, norintys sudalyvauti eisenoje. Čia jie turi galimybę atskleisti visą savo fantaziją, kurdami įspūdingus kostiumus, ir įsikūnyti į pačius netikėčiausius personažus.

madeiros karnavalas

Madeiros karnavalas

Funšalio džiazo muzikos festivalis

 Visus mėgstančius džiazo muziką į salos sostinę Funšalį liepos mėnesį sutraukia kasmetinis „Funšalio džiazo festivalis“. Tai vienas didžiausių bei svarbiausių kultūrinių renginių visoje saloje, sutraukiantis profesionalius džiazo atlikėjus bei grupes iš tolimiausių pasaulio kampelių.

madeiros džiazo festivalis

Funšalio džiazo muzikos festivalis

Madeiros gėlių festivalis

 Balandžio mėnesį visas Funšalis nuklojamas ryškiaspalvėmis gėlėmis, ore tvyrantis nuostabus jų aromatas maloniai svaigina, o visų gėlių rūšis vargu ar suskaičiuosite. Taip visus lankytojus bei vietinius gyventojus pasitinka kasmetinis „Funšalio gėlių festivalis“.

Festivalio dienomis gatvės nuklojamos ryškiaspalviais gėlių kilimais, namai puošiami gėlių puodais, parduotuvių vitrinos dekoruojamos kuo sumaniau, o vėliau yra renkamas gražiausiai dekoruotas pastatas. Taip pat prieš keletą metų atsirado nauja tradicija – yra sukurta speciali erdvė vaikams, pavadinta „Vilties siena“, kurioje mažieji festivalio dalyviai įdeda savo gėles, neretai net ir nykstančių rūšių, taip simbolizuodami jų geresnio ir taikesnio pasaulio troškimą.

Be miestą užliejančių gėlių žiedų, festivalio metu yra rengiami įvairūs meniniai bei kultūriniai pasirodymai, rengiami spektakliai, kuriami choreografiniai šou bei netikėti sumanymai   įvairiose miesto erdvėse, o į gatves išeina profesionalūs šokėjai, pasipuošę, žinoma, gėlėmis.

madeiros gėlių festivalis

Madeiros gėlių festivalis

Vyno festivalis

Madeiros sala visame pasaulyje garsi savo tradiciniu vynu, tad nieko keisto, kad šiam gėrimui skiriama daug dėmesio ir kiekvieną rugsėjo mėnesį, po rugpjūčio vynuogių derliaus nuėmimo, į salą kviečia kasmetinis vyno festivalis, skirtas ilgametėms salos vynuogininkystės tradicijoms puoselėti ir pagerbti.

Festivalio metu yra rengiami įvairūs interaktyvūs pasirodymai bei parodos, kurių metu galite išvysti visus vyno gavyboje naudojamus įrenginius, čia turite galimybę išvysti visą vyno kelią: nuo paprastos vynuogės plantacijose iki sodraus gėrimo, patiekiamo ant mūsų stalo.

Madeira Archipelago

Vyno festivalis

Tarptautinės Atlanto fejerverkų varžytuvės

Fejerverkai jau tapo kone neatsiejama Madeiros dalimi, žinoma, labiausiai salą išgarsino naujametiniai pasirodymai, tačiau ne mažiau įspūdingas ir kitas renginys – tai kasmet vykstančios „Tarptautinės Atlanto fejerverkų varžytuvės“, kurių metu pirotechnikos meistrai iš viso pasaulio rodo savo išmonę bei stengiasi nustebinti susirinkusius. O pagrindinis prizas – tai kontraktas, suteikiantis garbę pasirodyti per Naujųjų metų naktį.

Kiekvienas dalyvis stengiasi pasirodyti kuo originaliau ir neįprasčiau, rengiami kvapą gniaužiantys spalvų ir muzikos pasirodymai, o visą Funšalio miestą užlieja magiška linksmybių aura.

fejerverkų varžytuvės

Tarptautinės Atlanto fejerverkų varžytuvės