Greitas pasiūlymas

Užpildykite užklausos formą ir gaukite kelionės pasiūlymą per 2 valandas.

Required *

 3   5   7   9   14 

  Refresh Captcha  
Neteisingai surinkote tekstą
 
Reklaminis skydelis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

PUSLAPIS PARDUODAMAS


KAINA - 6 000 LT

 

Kadangi agentūra Pegasus ilgą laiką orientavosi į madų pasaulį www.modeliuagenturapegasus.lt bei fotografiją www.pegasusfoto.lt, nutarta parduoti kelionių agentūros „Pegasus tour“ internetinį puslapį www.pegasustour.lt. Puslapis sukurtas 2008 m. ir yra optimizuotas paieškos sistemoms (tokioms kaip www.google.lt ir t.t.). Pagal Googlės reitingavimo sistemą, puslapio PR=5 (page rank). Tokį aukštą peidžranką turi tik 4 kelionių agentūros Lietuvoje. Pardavus puslapį, tiek jo dizainas, tiek duomenų bazės valdymas, tiek naujienų, bei paskutinių minučių skelbimas bus prtaikytas pagal pirkėjo poreikius bei reikalavimus. Internetinio puslapio kaina su visais pritaikymo darbais - 6 000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į įmonės vadovą Virgį tel. nr. 8 620 94424

 

 

PUSLAPIS PARDUODAMAS


KAINA - 6 000 LT

 

 


 


Bulgarija

Įvertinti šį įrašą
(0 balsai)

Kada geriausia vykti (klimatas):

Pats geriausias oras atostogoms Bulgarijoje būna nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio. Vi­­dutinė oro tempe­­ratūra dieną vasaros metu 23-28C, jūros – 23-25C, naktimis vidutinė oro tem­pe­ratūra siekia apie 16-19C. Kalnuotose teritorijose vakarais būna vėsiau nei likusioje šalies dalyje. Naktimis vidutinė oro temperatūra siekia apie 16-19 laipsnių šilumos. Žiemos būna šaltos ir snieguotos.

Istorija:

Ištirta, kad pirmieji žmogaus pėdsakai čia atsirado dar prieš 100 tūkstančių metų. Bulgarijos istoriją veikė daugelio šalių kultūra. Šiuolaikinė bulgarų tauta susidarė iš dviejų kultūrų: bulgarų, vietinių tiurkų, ir slavų genčių. 681 m. šios grupės kartu suformavo Pirmąją Bulgarų imperiją, kurioje viena su kita asimiliavosi ir davė pradžią šiuolaikinei bulgarų tautai. Bulgarų tautai įtaką taip pat darė vietinės gentys, pavyzdžiui, trakai ir gotai. Bulgarų teritoriją valdė katalikai, slavai, bizantiečiai, turkai, tačiau daugiausiai įtakos turėjo Vidurinės Azijos bulgarai. Jų valdymas plėtėsi, kol pasiekė dabartines šalies ribas ir Makedoniją (daugelis dar ir dabar Makedonijos gyventojus vadina bulgarais). Išskirtinis Bulgarijos istorijos periodas - brolių Kirilo ir Mefodijaus slaviškų rašmenų sudarymas, o po 10 m. - kunigaikščio Baryso ir visos Bulgarijos krikštas. Bulgarija tampa visų Balkanų tautų kultūros centru. Auksinis amžius Bulgarijos istorijoje baigėsi 1389 m., kai turkai nugalėjo jungtinę bulgarų armiją. Tokia karo baigtis turėjo įtakos tolimesniam bulgarų kultūros vystymuisi visus 500 metų. Iš turkų išsivaduoti bulgarams padėjo Rusija. Po Antrojo pasaulinio karo Bulgarija tapo komunistine respublika, šalies karalius Simeonas Koburgas emigravo. Tik po pusės amžiaus, 1986 m. lapkritį, sugriuvus Rytų blokui, Bulgarija galėjo atsikvėpti. Valstybė tapo savarankiška parlamentine respublika, kuri nuo 1995 m. bendradarbiauja su Europos Sąjunga. Į Bulgariją Simeonas sugrįžo tik 2001 m., kai šalis vėl atkūrė nepriklausomybę. Jis tapo vyriausybės vadovu. 2004 m. šalis įstojo į NATO, 2007 m. tapo Europos Sąjungos nare.

Geografija:

Bulgarija – Balkanų pusiasalio šalis. Šalį supa Turkijos, Grai­ki­jos, Ma­­kedonijos, Jugoslavijos kaimynystė, Dunojaus upė – tai gamtos siena, skirianti Bulgariją nuo Rumunijos. Juodoji jū­­ra ski­­ria nuo Ukrainos ir Rusijos. Juodoji jūra, kurios smėlėta pakrantė tęsiasi net 378 km. Juodoji jūra yra švari, rami ir negili, joje druskos yra net du kartus mažiau nei Viduržemio jūroje, taip pat nėra plėšriųjų žuvų. Daugiau nei pusę šalies teritorijos sudaro kalnai ir kalvos.

Politika ir šalies valdymas:

Valstybės santvarka - parlamentinė respublika. Valstybės vadovas - penkeriems metams tiesioginiuose rinkimuose renkamas prezidentas, kuris yra ir kariuomenės vadas. Prezidentas Bulgarijoje neturi daug įgaliojimų. Pagrindinė valdžia – ministro pirmininko. Renkant prezidentą, antrąją vietą pagal balsus užėmęs kandidatas tampa viceprezidentu. Įstatymų leidžiamoji valdžia - Nacionalinis Susirinkimas (Narodo Sobranije), kurio 240 narių renkami tiesioginiuose rinkimuose ketveriems metams. Priimant konstitucijos pataisas, renkamas 400 narių Didysis Nacionalinis Susirinkimas. Vykdomoji valdžia - Ministrų Taryba.

Ekonomika:

Ekonomiškai nestipri valstybė. Svarbiausia - naftos chemija, metalurgija ir mašinų gamyba. Bulgarijoje gaminami elektrovežiai, motorvežiai, liftai, maisto, lengvosios pramonės, kasybos įranga. Maisto pramonėje svarbiausios šakos yra tabako, cukraus, vyno, augalinio aliejaus gamyba, vaisių ir daržovių, mėsos ir žuvų perdirbimas. Bulgarija užima pirmąją vietą pasaulyje pagal rožių aliejaus gamybą ir eksportą. Žemdirbystė sukuria 60 proc. žemės ūkio produkcijos. Auginami javai, saulėgrąžos, ryžiai, taip pat mėtos, levandos, rožės, vilnamedžiai, plėtojama sodininkystė. Veisiami galvijai, kiaulės, avys ir ožkos.

Maistas:

Bulgarai yra sukaupę slavų, turkų, graikų kulinarinę patirtį, todėl šalies svečiams gali pasiūlyti itin turtingą meniu. Daržovės, kurioms čia teikiamas ypatingas dėmesys, yra pagardinamos įvairiausiais prieskoniais. Maistas dažniausiai pateikiamas moliniuose induose. Ypač didelė salotų įvairovė, populiarios ir tirštos sriubos (tarator – šalta rūgpienio sriuba su agurkais, sviestu ir prieskoniais). Mėsa – daugelio patiekalų pagrindas, tokių kaip giuvec (mėsos patiekalas, paruoštas su daržovėmis ir rūgpieniu), musaka (malta mėsa su bulvėmis, kiaušiniais ir baklažanais), banica (sluoksniuota tešla, įdaryta brinza ir mėsa), lukanka (rūkyta dešra, dažniausiai vartojama kaip užkandis) ir kt. Daug patiekalų su sūriu: šopska (salotos su bulgarišku avies arba karvės pieno sūriu brinza) ir kt. Nepraleiskite progos paragauti gilias tradicijas turinčių patiekalų: kebab (įvairių rūšių mėsa su daržovėmis), kiufteta (kepti mėsos maltinukai), miš maš (kiaušiniai su pomidorais, pipirais ir brinza), sarmi (balandėliai įvynioti į kopūstų ar vynuogių lapus su mėsos ar ryžių įdaru), imambajaldy (baklažanai, įdaryti įvairiomis daržovėmis ar mėsa). Smaližiams patiks Garaš (šokoladinis tortas).

Alkoholiniai gėrimai:

Bulgarijos vyndarystė turi labai senas tradicijas. Vynus galima suskirstyti į rūšinius ir ku­pa­ži­­­­nius, t.y. gaminamus maišant kelias vynų rūšis. Paragaukite rūšinių vynų: "Sophia Merlot", "Sophia Cabernet Sauvignon", "Sophia Muscat Melnik", "Rosenthaler Kadarka". Žinomiausi vynai iš vie­ti­nių vynuogių rūšių: "Mavrud", "Pamid", "Dimiat". Bulgarijoje galima paragauti įvairių rūšių rakijos – gaminamos iš vaisių. Pagal senovės tra­di­­­ci­jas bulgarai moka pagaminti gerą vyną ir stiprią rakiją.

Mastika - tai anyžinė degtinė, gaminama iš kviečių ir anyžių aliejaus. Ši degtinė yra saldaus skonio su any­žių kvapu.

Šventinės ir nedarbo dienos:

Sausio 1-oji – Naujieji metai;

Vasario 14 d. – Trifono Zarezano šventė. Tai – vynuogininkystės šventė, per kurią yra genėjami vynuogynai. Be abejo, neapsieinama be muzikos.

Vasarį ir kovą bulgarai žaidžia Kukeri žaidimus. Tai – žmonių pykčio vijimo diena.

Kovo 1-ąją – Baba Marta. Šią dieną žmonės dovanoja vieni kitiems iš raudonų ir baltų siūlų pintus papuošalus.

Kovo 3-oji – Išsivadavimo iš Osmanų jungo diena;

Gegužės 1-oji – Darbo diena;

Gegužės 6-oji – Jurginės. Narsos ir bulgarų armijos diena;

Rugsėjo 6-oji – Susivienijimo diena;

Rugsėjo 22-oji – Bulgarijos nepriklausomybės diena;

Lapkričio 1-oji – Tautinio atgimimo diena;

Lapkričio 8-oji – Šv. Mikalojaus diena;

Gruodžio 24-oji – Kūčios;

Gruodžio 24 – 25-oji – Kalėdos.

Laikas:

Nesiskiria nuo Lietuvos laiko.

Gyventojai:

Bulgarijoje – apie 7,3 mln. gyventojų, kurių 83,6% - bulgarai. Likusią dalį sudaro tokios etninės grupės, kaip turkai, romai, armėnai, žydai, totoriai, rusai. Tankiausiai apgyvendinta Juodosios jūros pakrantė, aukštutinė Trakija, upių slėniai. Miestuose

susikoncentravę 69 % gyventojų.

Kalba:

Valstybinė kalba – bulgarų, raštas – kirilica. Turistams pagrindiniai užrašai pateikiami lo­­ty­niš­­kąja abėcėle. Šalyje galima susikalbėti rusų, vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis.

Religija:

Stačiatikių –82,6 %; musulmonų – 12,2 %; katalikų – 0,6%; protestantų – 0,5%; kitų – 4,1%.

Darbo valandos:

Dauguma parduotuvių dirba nuo 9 iki 22 val.

Pinigai:

Bulgarijos piniginis vienetas - levas (BGN). Stotinkai – tai monetos. Pinigus keičia visi bankai ir keityklos, taip pat daugelis viešbučių. Keitimo kursas gali keistis kasdien. Pinigus keiskite tik banke. Visos kitos valiutų keityklos siūlo labai nepalanku kursą ir gali apgauti, todėl atidžiai skaičiuokite ir stebėkite, ką daro keityklos darbuotojas.

Patarimai keliaujantiems:

Bulgarijos kurortai yra labai gerai saugomi. Bet patartina saugoti savo pinigus bei do­­­­­kumentus, nenešioti jų rankinėje ar kišenėse. Kiekviename viešbutyje galite išsinuomoti seifus. Jei neteksite paso, reikia susisiekti su artimiausia savo šalies ambasada (Graikijoje). Viešbučio raktą būtina palikti registratūroje. Už pamestą raktą mo­ka­ma bauda. Į paplūdimį viešbučio rankšluosčių neštis neleidžiama. Taip pat negalima išsinešti mais­­to iš viešbučio restorano. Nerekomenduojama būti saulėje vidudienį, saulė šiuo metu itin kaitri. Geriausia kaitintis ryte iki 11 val. ir popietę nuo 16 val. Dėl didelio saulės aktyvumo, rekomenduojama naudoti aukšto koeficiento apsaugos

nuo saulės kremą. Liepos – rugpjūčio mėnesiais pakrantėse gali pasitaikyti medūzų, tačiau jos nepavojingos, galima drąsiai maudytis. Poilsiautojams nuomojami gultai su čiužiniais ir skėčiai.

Pirkiniai lauktuvėms bei suvenyrai:

Tradiciniai pirkiniai - siuvinėti drabužiai, kilimėliai, kvepalai iš Rožių slėnio, kremai, kurių sudėtyje yra rožių aliejaus, įvairūs odos, sidabro, medžio, metalo bei molio dirbiniai, bulgariškas vynas. Unikaliausias suvenyras iš Bulgarijos - rožių aliejus ir iš jo pagamintas alkoholinis gėrimas (20 laipsnių stiprumo gaminamas moterims, 40 - vyrams).

Transportas:

Iš miesto į miestą galima vykti autobusu. Didesniuose miestuose visuomeninio transporto bilietai perkami autobusų stotyje arba autobuse. Jų galiojimo terminas gali būti parai, keletui dienų, savaitei, mėnesiui. Nedideliam atstumui įveikti patogi transporto priemonė yra taksi. Važiavimo kaina svyruoja, priklausomai nuo paros laiko ir savaitės dienos (1km ~ 0,6 BGN). Minimalus važiavimo tarifas – 5 BGN (~ 9 Lt). Kurortinėse vietovėse kainą susitarkite iš anksto, mat vairuotojai nevisada turi taksometrus. Patogiausia ir pigiausia susisiekimo forma tarp kurortinių miestelių yra maršrutinis autobusas. Miesteliuose nuo viešbučių iki kurorto centrų kursuoja mini traukiniai, velorikšos ir fajetonai – ekologiškai švarus kurorto transportas. Kurortuose nuomojami automobiliai (nuo 30 EUR/parai). Automobilį išsinuomoti gali asmenys, sulaukę 21 metų ir turintys tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Arbatpinigiai:

Pagal tradiciją, padavėjams ir viešbučio tarnautojams paliekama apie 5 % -10 % nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės), tačiau tai nėra privaloma.

Sveikata:

Papildomų skiepų vykstant į Bulgariją nereikia. Prieš vykdami pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Vanduo:

Vandens iš čiaupo gerti nepatariama. Pirkite vandenį parduotuvėse, prekybos centruose.

Elektra:

Elektros įtampa yra 220 voltų. Įmontuoti europinio standarto kištukai (kai kurie su į­že­mi­ni­­­mu).

Telefonas:

Telefono automatuose naudojamos kortelės, kurių galima įsigyti pašte, viešbutyje ar kioske. Telefono skambučiai iš automatų kainuoja pigiau nei skambinant iš viešbučio. Tarptautinis kodas į Bulgariją yra 00 359, tarptautinis kodas iš Bulgarijos yra 00. Skambinant į Lietuvą, reikia rinkti: 00 370 + miesto kodas Lietuvoje + abonento telefono numeris.

Dokumentai ir vizos:

Lietuvos Respublikos piliečiams viza įvažiavimui į Bulgarijos Respubliką nereikalinga.

Šalies specifika:

Bulgarijoje, Varnos kapavietėse, 1972 metais buvo iškastas pats seniausias pasaulyje lobis, kuris susideda iš daugiau kaip 3 tūkst. daiktų, o jų amžius siekia 4 tūkst. m. pr. Kr. Jau 1973 m. iš šio lobio parengta ekspozicija ėmė keliauti po pasaulį. Likusi lobio dalis saugoma Varnos istorijos muziejuje. Įdomu, kad kapavietės yra daug senesnės nei Egipte ar Mesopotamijoje. Apie 10 kilometrų už Varnos yra Pobity Kamni vietovė. Tai tikrų tikriausias akmenų miškas, kuriam analogų nėra visame pasaulyje. Viso pasaulio geologai važiavo čia ir bandė įminti akmenų paslaptį. Bulgarai teigia, kad akmeninis miškas - tai išskirtinai stiprią energiją skleidžiantis rajonas. Ypač sena Bulgarijoje chorinio dainavimo tradicija. Didžiulį pasisekimą dėl savito stiliaus turi Bulgarijos valstybinis choras. Be galo mėgstamas ir puoselėjamas bulgarų lėlių teatras, taip pat puoselėjama vario kalvininkystė, medžio drožyba, puodininkystė.

Viešbučių specifika:

Beveik nėra viešbučių, turinčių privatų paplūdimį. Visi paplūdimiai vieši, už gultus ir skėčius reikia mokėti papildomai. Šalis ilgą laiką priklausė komunistiniam rėžimui, todėl dauguma viešbučių iš išorės lietuvaičiams primena senus laikus, tačiau kambarius ir vidines teritorijas dauguma siūlomų viešbučių jau yra renovavę.

Gyventojų būdo bruožai:

Tai paprasta, rimta tauta. Bulgarijoje daug kas susipynę. Korupcija ir žmonių nuoširdumas, svetingumas. Daugelis žmonių, gyvendami labai skurdžiai, visada mielai laukia svečių, atiduoda jiems visą šilumą ir visas gėrybes, kokių tik turi tuo metu namuose. Didžioji dalis stengiasi dirbti ir dirba darbus, už kuriuos labai menkai atlyginama. Bulgarijoje labai lengva patekti į bendravimo aklavietę, mat bulgarai linksėdami galva sako „ne", ir atvirkščiai, ją purtydami sako „taip" - tokia yra tautinė maniera.

Ką verta išbandyti:

Norint pajusti tikrąją šalies dvasią, reikėtų aplankyti bulgarų kaimus ir susipažinti su vietos gyventojais, jų papročiais, buitimi, religija ir tradicijomis. Senoviniuose Batos, Emonos, Erkečo, Kulevchos, Kazaško kaimuose visada atsiras galimybė pasiklausyti melodingų bulgarų dainų, dalyvauti jų folkloriniuose vakaruose. Etnografų tvirtinimu, Bulgarijoje yra daugiau kaip 10 tūkst. įvairių papročių ir tradicijų, susijusių su bulgarų šventėmis. Tokių švenčių itin gausu žiemą, pavasarį, bet jų netrūksta ir vasarą. Bulgarijos kurortuose daug sveikatingumo centrų, labai populiarių tarp poilsiautojų, kurie atostogaudami nori ne tik mėgautis jūros ir saulės teikiamais malonumais, bet ir sustiprinti sveikatą įvairiomis medicinos procedūromis, naudojančiomis natūralias gydomąsias priemones.

Kurortai:

Auksinės kopos (bulg. Zlatni piasaci) – Bulgarijos pakrantės kurortas, įsikūręs vaizdingoje Juodosios jūros įlankoje Šis kurortas susilieja su „Šv. Konstantinų ir Elena" ir „Riviera" kurortais. Jo pajūrio zona tęsiasi 3,5 km, kurios plotis vietomis siekia 100 m. Auksinių kopų teritorijos parke gausu plačialapių medžių ir lijanų augmenijos. Parko didžioji dalis lieka nepaveikta civilizacijos. Auksinių kopų pakrantę turistai renkasi dėl skaidri ir švarios jūros, smulkaus geltono smėlio, smėlėto jūros dugno. Šis kurortas gavo tarptautinės Mėlynosios vėliavos apdovanojimą. Švelnaus vėjo dėka, kaip ir visoje Bulgarijoje, nesijaučia kaitrios saulės. Palei pakrantės ruožą yra išsibasrstę apie 70 viešbučių. Daugybė restoranų, tavernų, barų, jaukių kavinių ir bulgariškos virtuvės užeigų tikrai patiks turistams. Poilsiautojams siūlomos įvairios vandens sporto pramogos - jachtos, vandens slidės, vandens dviračiai, valtys, kateriai, vandens bananai, atviri mineralinio vandens baseinai, kartu ir lauko teniso aikštės, krepšinio ir rankinio aikštelės, kėglių salės, žirgynas. Ramios jūros vandenys su maža druskų koncentracija ypač palankios nardymui. Pakrantės vandenyse nėra pavojingos žmonėms faunos bei jūrinių gyvūnų, todėl čia gali ramiai maudytis tiek vaikai, tiek suaugę. Kurortas žymus ir savo mineralinias šaltiniais, sveikatingumo centrais, kuriuose siūlomos įvairios sveikatos reabilitacijos procedūros.Auksinių kopų kurortas ypač pamėgtas jaunimo. Jis laikomas judriausiu kurortu šioje Juodosios jūros pakrantėje. Poilsiautojams siūloma daugybė pramogų: kazino, varjetė, naktinių klubų, diskotekų, parduotuvių. Kurorte gausu įvairių kultūrinių programų: retro automobilių varžybos, renkami „Auksinių kopų ponia ir ponas", žymus tarptautinių klasikinių ir sportinių šokių konkursas ir kt.

Saulėtas krantas (bulg. Slancev Briag) - pietinės Bulgarijos Juodosios jūros kurortas, kurio pajūrio zona driekiasi daugiau negu 8 kilometrus su 150 m pločio auksinio smėlio paplūdimiais, skalaujama švarios jūros vandenimis. Už švarą ir įrengimą kurortas buvo apdovanotas Mėlynąja vėliava. Jo šiaurinę dalį juosia Stara Planinos (bulg. Stara Palnina) kalnų masyvas. Jūra čia rami, jūros dugnas smėlėtas, gaivus oras.Palei pakrantę įsikūrė virš 108 viešbučių, vilų, apartamentų kompleksų. Čia gausų ir įvairių pramogų – diskotekų, naktinių klubų, restoranų, tavernų, barų. Kurorte sezono metu nuolat vyksta pramoginiai renginiai, šou programos, o naktinio gyvenimo šurmulys čia tęsiasi iki pat ryto. Visur Jūsų laukia europietiškas aptarnavimo lygis, draugiška Aktyviems poilsiautojams siūloma išmėginti vandens sporto malonumus: burlaivius, burlentes, vandens slides, greitaeigius katerius, vandens parašiutus, sklandytuvus, kuriuos paįvairina ir paplūdimio tinklinis. Gerai įrengtos lauko teniso aikštės, teniso mokykla, žirgynas ir jojimo mokykla, kėglių klubas, mini golfo laukai. Mažiesiems nuolat rengiamos šventės, įvairūs žaidimai, diskotekos, o maitinimo įstaigos siūlo specialius meniu vaikams. Kurortas rekomenduojamas ir žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų. Čia gausų sveikatingumo kompleksų.Taip pat kurorto teritorijoje atidarytas hipoterminis mineralinio vandens šaltinis, turintis gydomųjų savybių. Saulėtas krantas pasižymi prieinamomis kainomis. Ji dažniausia renkasi jaunimas, aktyvaus poilsio mėgėjai, šeimos su vaikais.

Albena – tai vienas jauniausių ir šiuolaikiškiausių Bulgarijos pakrantės kurortų. Albėnos paplūdimiai yra 7 km ilgio ir yra plačiausi Bulgarijos pakrantėje, jie siekia 150-200 m, todėl čia mažiau tikėtinos žmonių spūstys.

Palei pakrantę ir atokiau, parko zonoje išsidėstė 43 viešbučių kompleksai. Šiuolaikiškai įrengti, dauguma jų atnaujinti ir atitinka aukštus europietiškus standartus. Trokštantiems ramaus poilsio, duris atveria prašmatnios vilos ir apartamentai. Gerai išvystyta pramogų infrastruktūra. Čia gausų prabangių restoranų, tavernų, barų. Taip pat kurorto teritorijoje yra diskoteka, karaoke klubas.

Kurorte sudarytos puikios sąlygos sporto megėjams. Turėsite galimybę išbandyti įvairias vandens sporto šakas: vandens slides, motociklus, parašiutus, serfingą ir kt. Turistams suteikiama galimybė išmokti nardyti. Papildomos dinamikos vasaros poilsiui suteikia paplūdimio tinklinis, futbolo rungtynės bei aerobika. Vaikus nudžiugins vandens kalneliai, "Luna-parkas", kartingo mašinėlės, šaudymai iš lanko, mini-golfo aikštelės, pripučiamos pilys ir daug kitų pramogų.

Albenos kurorte kiekvienas atras sau tinkamą poilsį.

Tarp viešbučių ir įvairių kurorto taškų važiuoja mini traukiniai, velorikšos ir fajetonai – ekologiškai švarus kurorto transportas. Albenos kurortas žymus aukštu europietišku aptarnavimo lygiu. Kainos čia aukštesnės, negu kituose Bulgarijos kurortuose.

Šv. Konstantinas ir Elena - tai seniausias šiaurinės Bulgarijos pajūrio dalies kurortas, įkurtas dar 1908 m., kaip balneologijos centras. Kurortinę zoną supa nuostabus kiparisų ir figmedžių parkas, trykšta daugybė mineralinių šaltinių, ypatingą atmosferą sukuria reljefinis jūros krantas, tyla ir ramybė.

Paplūdimiai driekiasi jaukiose smėlėtose įlankose, tarp akmeninių uolų, tikrajame žvejų ir povandeninio nardymo mėgėjų rojuje. Paplūdimio juosta nėra plati – vidutiniškai 50 – 80 m, bet įrengta puikiai. Visi kurorto viešbučiai išsidėstę aukštoje pakrantėje. Daugelis viešbučių turi mineralinio vandens baseinus ir SPA centrus. Kurorto infrastruktūra sparčiai vystosi, atsiranda vis naujų viešbučių,restoranų, kavinių, barų ir diskotekų auga aptarnavimo lygis.Šv. Konstantinas ir Elena – tai jaukus turistinis kampelis, labiau tinkantis ramiam, šeimyniniam poilsiui.

Nesebras – įspūdingas senovinis miestas. Mieste išlikę įspūdingi uosto ir antikinio miesto sienų griuvėsiai, vartai, siaurutės gatvelės, senoviniai namai su mediniais erkeriais ir išoriniais laiptais, viduramžiškos bažnyčios. Daugelis miesto pastatų yra labai žemi. Tai turkų priespaudos laikotarpio, kuomet nebuvo leista statyti aukštesnių už žirgą su raiteliu pastatų, liudijimas.

Obzoras – tai miestas įkurtas antikos graikų jūrininkų. Seniau jis buvo žinomas kaip Heliopolis („Saulės miestas"). Šių dienų miestas - populiarus Juodosios jūros kurortas, platų puikaus smėlio paplūdimį. Šis jaukus miestelis turi gyvą ir judrų centrą, kuris siūlo puikių pramogų ir pilnas įspūdžių atostogų dienas. Nepaisant patogios vietos, šis nepaprastai malonus miestas nebūna perpildytas net sezono piko metu.

Lankytinos vietos:

Bulgarijos sostinė – Sofija. Tai ne tik didžiausias miestas šalyje, bet ir vienas didžiausių visame Balkanų pusiasalyje. Sofija įsikūrusi beveik pačiame Balkanų pusiasalio viduryje, todėl drąsiai galima sakyti, kad tai Balkanų širdis. 2 200 metų skaičiuojantis miestas matė ir klestėjimo, ir nuosmukio metus, buvo ne kartą sugriautas ir vėl atstatytas. Dauguma turistų pažintį su Bulgarija pradeda nuo Sofijos. Šiame mieste daug architektūrinių paminklų liekanų. Norint pamatyti kuo daugiau miesto aikščių ir gatvių, geriausia pasivažinėti tramvajumi. Tai pigiausias miesto transportas. Jei jau susiruošėte aplankyti Sofiją, būtinai planuokite čia praleisti ir sekmadienį, nes būtent šią dieną galima išgirsti garsiuosius Sofijos cerkvių chorus. Dar geriau - apsilankyti prabangiame Aleksandro Nevskio sobore (jį lengvai atpažinsite iš 12 paauksuotų kupolų). Soboro rūsiuose įrengtas įspūdingas ikonų muziejus.Turkiškoje miesto dalyje būtinai užsukite į turkų okupacijos metais buvusią svarbiausią mečetę Bashi. Dabar čia įsikūręs Archeologijos muziejus. Įdomios ir rusų pravoslavų Šv. Nikolajaus ir Šv. Sofijos cerkvės. Buvusiuose karališkuose rūmuose dabar įkurti dailės ir etnografiniai muziejai. Rūmų parke - skulptūrų sodas. Sofijoje stovi paminklas rusų carui Aleksandrui II. Bulgarai jį laiko savo išvaduotoju nuo turkų.

Varna - tai trečias pagal dydį Bulgarijos miestas dar vadinamas Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Tai svarbus turistinis ir kultūrinis šalies centras. Varnos kapavietėse rastas lobis, kuriame aptikti seniausi pasaulyje auksiniai daiktai. Šis lobis dabar saugomas Varnos istorijos muziejuje. Šiandien Varna - modernus miestas ir patrauklus Juodosios jūros kurortas. Didelis muziejų, barų, kavinių, restoranų, diskotekų, parduotuvių pasirinkimas tiek jauniems, tiek ir vyresnio amžiaus keliautojams leis ne tik susipažinti su tūkstantmete ir didinga miesto istorija, bet ir papramogauti. Įdomūs istorijos, etnografijos, jūrų muziejai ir jūros sodas su didžiuliu akvariumu ir delfinariumu. Varnoje vyksta garsūs tarptautiniai baleto festivaliai, tarptautinis bulgarų kino meno festivalis „Auksinė rožė", animacinių filmų festivalis „Auksinis delfinas", liaudies chorų konkursas.

Neseberis tai lyg miestas-muziejus. Šioje vietoje klestėjo kultūra, kurią graikai vadino Trakija. Iš tų laikų mieste išliko tvirtovės sienos dalis ir vartai. Trakija - gana paslaptinga civilizacija, neturėjusi rašto, bet garsėjusi aukšta kultūra. Besiplečiantis miestelis kadaise garsėjo savo 40 bažnyčių. Dabar jų liko tik 10. Kai kurios statytos viduramžiais, kai kurios - net V amžiuje. Daugelis miesto pastatų labai žemi - turkų priespaudos metais bulgarams nebuvo leidžiama statyti didesnių už žirgą ir raitelį pastatų. Nors į šį miestą buvo užklydę visi Bulgarijos užkariautojai (graikai, romėnai, Bizantijos gyventojai, turkai), tačiau miestas išlaikė daug senovinių pastatų. Šis unikalus miestas-muziejus įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas iš 8 tam sąrašui priklausančių Bulgarijos perlų.

Balčikas - vienas iš gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų prieš 2500 metų. Tai viena iš seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje. Iki šiol miesto kalnų tarpekliuose trykšta mineralinio vandens šaltiniai, kurie laikomi didele Bulgarijos vertybe. Balčikas turistams siūlo maudynes jūroje ir mineralinėse bei purvo voniose. Už 1,5 km nuo miesto centro įsikūręs puikus Botanikos sodas su 600 unikalių augalų rūšių iš viso pasaulio. Ypač įspūdinga kaktusų kolekcija, kuri europietiškame landšafte atrodo labai neįprastai. Sode daug akmenimis grįstų takelių. Anksčiau jie būdavo klojami kilimais. Trijų aukštų pusiau europietišką, pusiau rytietišką pastatą puošia minaretas. Dviejų kultūrų architektūrinių stilių derinimas byloja apie karalienės religines pažiūras - ji troško suartėti ir su krikščionimis, ir su musulmonais. Kaliakros iškyšulys Balčiko mieste apipintas įvairiomis legendomis ir padavimais. Kaliakroje išlikę ir viduramžių tvirtovės griuvėsiai. Ši tvirtovė pastatyta ant stačių uolų, kurių aukštis siekia net 70 m. Vienoje iš olų įsikūręs archeologijos muziejus ir restoranas.

Ekskursijos:

Ekskursijos, siūlomos NOVATURO:

Nesebaras (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino). Ekskursija į Juodosios jūros ir Balkanų kalnų apsuptyje esantį vaizdingą Nesebarą, kitaip dar vadinamą 40-ies bažnyčių miestu. Vaikščiosite siauromis senamiesčio gatvelėmis, lankysite istorinius paminklus, žymiausias senąsias bažnyčias ir pajusite senovės graikų, romėnų, Bizantijos gyventojų laikus. Laisvas laikas. Grįžtant - apžvalginė ekskursija autobusu po Saulėtą krantą.

Balčikas-Kaliakra (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino). Ekskursija autobusu aplankant Balčiką ir Kaliakros iškyšulyje esančius legendinės viduramžių tvirtovės griuvėsius. Balčiko mieste aplankysite Botanikos sodą ir pilį - buvusios Rumunijos karalienės Marijos rezidenciją. Laisvas laikas. Toliau vyksite grožėtis įspūdingais Kaliakros iškyšulio vaizdais - eisite pėsčiomis iki koplyčios, apžiūrėsite tvirtovę, stovinčią ant stačių uolų (aukštis siekia net 70 m), kurių olose dabar įsikūręs archeologijos muziejus ir restoranas. Laisvas laikas. Vakarienė ir etnografinė programa restorane "Orehite" netoli Albenos.

Folkloro vakaras (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino, Saulėtojo kranto, Obzoro). Vakarinė programa restorane. Folklorinio stiliaus restorane Jūsų lauks vakarienė, kurios metu galėsite mėgautis gausybe bulgarų virtuvės patiekalų, alumi, vynu iš statinių. Vakare vyksta įdomi pramoginė programa.

Stambulas (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino, Saulėtojo kranto, Obzoro). Unikali galimybė aplankyti Stambulą - didžiausią Turkijos miestą, kuriame susitinka Europa ir Azija. Stambule aplankoma Mėlynoji mečetė, hipodromas, Topkapi karalių rūmai. Pageidaujantiems suteikiama galimybė stebėti įdomią vakaro programą „Turkiška naktis", apsilankyti Stambulo turguje Kapala Tscharsch ir Šv. Sofijos katedroje.

Piratų laivas (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino). Iškyla laivu, teikianti ypač daug džiaugsmo vaikams. Kol suaugusieji mėgaujasi putojančio vyno taure, alumi ar gaiviaisiais gėrimais, vaikai dalyvauja įspūdingoje pramoginėje programoje, studijuoja senąjį žemėlapį ir dalyvauja mūšyje tarp dviejų laivų.

Džipų safari (iš Auksinių kopų, Šv. Konstantino). Nepakartojama kelionė džipais po Balkanų kalnus, pakeliui aplankant vaizdingas vietoves ir kaimelius. Iškylos metu - pietūs miške.

Svarbūs adresai:

Artimiausia Lietuvos Respublikos

ambasada - Graikijoje:

49, Vasilissis, Sofias Ave.

GR - 10676, Athens, Greece.

Tel.: +30 210 7294356, +30 210 729 4357

Daugiau šioje kategorijoje: « Birma (Mianmaras) Danija »
Main page Contacts Search Contacts Search