Greitas pasiūlymas

Užpildykite užklausos formą ir gaukite kelionės pasiūlymą per 2 valandas.

Required *

 3   5   7   9   14 

  Refresh Captcha  
Neteisingai surinkote tekstą
 
Reklaminis skydelis
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

PUSLAPIS PARDUODAMAS


KAINA - 6 000 LT

 

Kadangi agentūra Pegasus ilgą laiką orientavosi į madų pasaulį www.modeliuagenturapegasus.lt bei fotografiją www.pegasusfoto.lt, nutarta parduoti kelionių agentūros „Pegasus tour“ internetinį puslapį www.pegasustour.lt. Puslapis sukurtas 2008 m. ir yra optimizuotas paieškos sistemoms (tokioms kaip www.google.lt ir t.t.). Pagal Googlės reitingavimo sistemą, puslapio PR=5 (page rank). Tokį aukštą peidžranką turi tik 4 kelionių agentūros Lietuvoje. Pardavus puslapį, tiek jo dizainas, tiek duomenų bazės valdymas, tiek naujienų, bei paskutinių minučių skelbimas bus prtaikytas pagal pirkėjo poreikius bei reikalavimus. Internetinio puslapio kaina su visais pritaikymo darbais - 6 000 Lt. Dėl išsamesnės informacijos kreipkitės į įmonės vadovą Virgį tel. nr. 8 620 94424

 

 

PUSLAPIS PARDUODAMAS


KAINA - 6 000 LT

 

 


 


Azerbaidžanas

Įvertinti šį įrašą
(1 balsas)

 

Klimatas (kada geriausia vykti)

Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Šalies reljefas gan įvairus, dėl to ir oro sąlygos skirtingose šalies vietovėje gerokai skiriasi. Didžiojo Kaukazo kalnai apsaugo šalies teritoriją nuo tiesioginių šalto oro masių iš šiaurės. Dėl to daugumoje priekalnių ir lygumų susidaro subtropinis klimatas.

Vidutinė sausio mėnesio temperatūra svyruoja nuo 0°C iki +3°C lygumose ir nuo +3°C iki -10°C kalnuose. Liepos mėnesį vidutinė oro temperatūra pakyla iki +25°C lygumose, tuo tarpu kalnuose siekia +5°C.

Daugiausia kritulių iškrinta kalnuose ir Lenkoranės žemumoje - 1400 mm per metus. Kitose šalies vietose metinis kritulių kiekis gerokai mažesnis.

Geriausias metas lankytis Azerbaidžane – balandžio-birželio mėnesiais. Vasaros Azerbaidžane yra palyginti karštos ir drėgnos. Aukštikalnėse geriausias metas kalnų turizmui yra liepos mėnesis. Žiemos prie Kaspijos jūros yra palyginti šiltos, tačiau šalies žemyninėje dalyje – pakankamai šaltos, kai kuriose vietovėse temperatūra nukrinta ir žemiau -20°C

Istorija

Istorinis Azerbaidžano regionas yra kur kas didesnis nei dabartinė valstybė: jis buvo suprantamas kaip teritorija, besiribojanti su Didžiąja Armėnija, Turkijos ir Irano Kurdistanu, Persijos Gilanu ir Talyšu. Pagal vieną iš versijų Irano Azerbaidžano provincija visada buvo laikoma teritorija į pietus nuo Arakso upės, kaip žymima daugumoje enciklopedijų iki 1918 m. Tik po Pirmojo pasaulinio karo dalyje istorinio regiono susikūrusi nauja nepriklausoma vyriausybė draugiška Osmanams pavadino šalį, dabar žinomą kaip Azerbaidžano respublika, Azerbaidžanu.

Geografija

Azerbaidžanas išsidėstęs Užkaukazės regiono rytuose, prie vakarinio Kaspijos jūros kranto. Apie pusę šalies ploto užima kalnai: šiaurėje iškilęs Didžiojo Kaukazo kalnagūbris, kuriame yra aukščiausia šalies vieta – Bazardiuziu kalnas (4466 m). Pietvakariuose iškilę Mažojo Kaukazo kalnai, o pietryčiuose – Talyšo kalnai, kuriuos nuo Kaspijos skiria Lenkoranės žemuma. Centrinę Azerbaidžano dalį užima Kuros-Arakso žemuma.

Svarbiausia šalies upė Kura su intakais Araksu, Ganychu, Gabyru, Terteru. Keletas neilgų upių įteka į Kaspiją (Samuras, Sumgaitas, Kubialčajus). Kalnuose telkšo keletas nedidelių ežerų (didžiausias – Sarysu, 67 km²), o Kuros slėnyje įrengtas didelis Mingečauro tvenkinys.

Iki 200 m aukščio vyrauja pilkžemių dirvožemiai, aukščiau – kalnų miškiniai ir kalnų pieviniai, Lenkoranės žemumoje – geltonžemiai. Būdingos pusdykumės, sausosios stepės. Kalnuose auga ąžuolų, bukų, kaštonų miškai, o aukštikalnėse – subalpinės ir alpinės pievos.

Politika ir šalies valdymas

Prezidentinė respublika. Per paskutinius parlamento rinkimus Europos Tarybos stebėtojai nustatė daug rinkimų įstatymo pažeidimų.

Maistas

Formuojantis azerbaidžaniečių virtuvei įtakos turėjo įvairios kulinarinės tradicijos – ypač kitų Kaukazo šalių virtuvės. Taipogi nemažai maisto ruošimo tradicijų paplito atėjusios Šilko keliu iš tolimų kraštų.

Šalies virtuvėje yra daug panašumų į turkų tradicinę virtuvę. Tiek Azerbaidžano, tiek Turkijos gyventojų protėviai – klajoklės tiurkų tautos, į dabartines šių šalių teritorijas atklydusios maždaug XI a. iš Rytų. Azerbaidžaniečių kulinarijos tradicijos turi panašumų ir su kitais istoriniais islamo kraštais – persų, kurdų, Irano virtuvėmis.

Šiaurinėje istorinio Azerbaidžano dalyje, kuri XIX a. atiteko Rusijai, išliko kur kas mažiau senovinės virtuvės tradicijų, lyginant su istorinio Azerbaidžano pietiniu regionu, išsaugojusių daugybę senovinių maisto ruošimo gamybos metodų ir papročių.

Pagal senovinę azerbaidžaniečių kulinarijos filosofiją, maisto produktai dalijami į dvi kategorijas – šaltuosius ir karštuosius. Skirtingų kategorijų produktus draudžiama maišyti tarpusavyje. Šaltieji produktai mažina kraujo spaudimą. Tai – agurkai, kopūstai, baklažanai, salotos, pomidorai, ryžiai, žuvis. Karštieji produktai didina kraujo spaudimą. Tai vynuogės, obuoliai, duona, raudona mėsa, medus, česnakai, kiaušiniai.

Azerbaidžaniečių vartojama duona – lavašas. Grūdinių kultūrų produktai yra gausiai vartojami šalyje. Paprastai miltiniai patiekalai kepami specialiose krosnyse – tondyriuose.

Azerbaidžanas – musulmoniškas kraštas, dėl to čia nevartojama kiauliena. Dažniausiai iš mėsos vartojama aviena, veršiena, vištiena.

Svarbūs azerbaidžaniečių virtuvei būdingi produktai – ryžiai, pieno produktai (jogurtas, sūriai), daržovės (svogūnai, česnakai, pomidorai). Tarybų Sąjungos metais šalyje paplito bulvės. Gausiai naudojamos prieskoninės žolelės.

Azerbaidžaniečiai tradiciškai valgo rankomis, o maistas patiekiamas ant žemės patiesto kilimo.

Tradiciniai patiekalai:

Diušbere – trikampio formos koldūnai, patiekiami sultinyje.

Plovas – azerbaidžaniečių virtuvėje priskaičiuojama per 100 plovo gaminimo būdų. Paprastai trys pagrindinės plovo sudedamosios dalys yra gaminamos ir patiekiamos atskirai – ryžiai, gara (mėsa, žuvis, daržovės) ir prieskoniai.

Dolma – daržovės (dažniausiai – baklažanai, pomidorai, kopūsto lapai, paprkos), įdarytos aviena ir ryžiais.

Kebabai – jų šalyje gaminama įvairiausių rūšių. Vienas iš populiariausių – tai liulia kebabas, gaminamas iš maltos avienos ir kepamas grilyje.

Piti – avienos sriuba

Dovga – jogurto sriuba, gaminama su mėsa ir daržovėmis.

Ovdux – šalta jogurtinė sriuba su daržovėmis.

Desertai:

Vaisiai – labai dažnai patiekiami vietoj deserto.

Pachlava – miltinis desertas, panašus į turkišką baklavą.

Pešmak – pailgos formos kepiniai iš ryžių, miltų.

Lukumas – tradiciniai saldymynai.

Alkoholiniai gėrimai

Nors Turkija musulmoniška šalis, o musulmonams draudžiama vartoti alkoholį, nuo senovės šioje šalyje gaminami įvairūs vietiniai alkoholiniai gėrimai, pirmiausia vynai. Anatolijos vynai gaminami ne tik iš vynuogių, bet iš įvairių vaisių ir uogų, įskaitant vyšnias, gervuoges, granatas, melionus.

Distiliuojant vyną gaunama rakija, stiprus alkoholinis gėrimas, kurį priimta gerti skiestą vandeniu (tada jis įgauna baltą spalvą ir vadinamas liūtų pienu).

Šventinės ir nedarbo dienos:

Sausio 1 d. – Naujieji metai

Kovo 8 d. – Tarptautinė Moters diena

Gegužės 9 d. – Pergalės diena

Gegužės 28 – Respublikos diena

Birželio 15 d. – Nacionalinė Azerbaidžano tautos išlaisvinimo diena

Birželio 26 d. – Azerbaidžano Respublikos karinių pajėgų diena

Spalio 18 d. – Nepriklausomybės diena

Lapkričio 12 d. – Konstitucijos diena

Lapkričio 17 d. – Tautos atgimimo diena

Gruodžio 31 d. – Pasaulio azerbaidžaniečių solidarumo diena

Azerbaidžanas – musulmoniška valstybė, dėl to čia švenčiamos musulmonų šventės, kurių datos paprastai nustatomos pagal mėnulio kalendorių.

Laikas

Laiko juosta GMT+4

Kalba

Azerbaidžianiečių

Pinigai

Azerbaidžano manatas (AZM)

Populiariausi pirkiniai ir suvenyrai

Šafrano prieskoniai, įvairūs džiovinti vaisiai.

Transportas

Automobilių transportas. Azerbaidžane nutiesta apie 58 tūkst. km kelių, tačiau daugumos jų kokybė gan prasta. Daugumos vietinių automobilių techninė būklė yra taipogi prasta. Vairuotojai Azerbaidžane ne visada paiso kelių eismo taisyklių.

Autobusai – viena iš patogiausių transporto priemonių keliauti po Azerbaidžaną. Nors iš esmės autobusų parkas yra senas, tačiau vis viena, tai yra greitesnė ir patogesnė transporto priemonė negu, pavyzdžiui, traukiniai.

Geležinkelių transportas. Azerbaidžaną galima pasiekti geležinkeliu iš pagrindinių NVS šalių sostinių. Tarp šalies miestų taipogi yra nutiestos geležinkelio linijos. Traukiniai palyginti lėti, tačiau pigūs.

Oro transportas. Nacionalinės avialinijos – Azerbaidžano avialinijos (www.azal.az). Pagrindinis šalies oro uostas – Baku Binos (BAK) oro uostas, nuo sostinės nutolęs maždaug 25 km į rytus.

Sveikata

Rekomenduojama pasiskiepyti nuo meningokokinės infekcijos.

Arbatpinigiai

Arbatpinigiai daugelyje restoranų sudaro 5-10 proc. nuo sąskaitoje nurodytos sumos, jei apie tai neužsimenama meniu, galima prie sąskaitos pridėti 10 proc. daugiau (kartais iš anksto, tai pagreitins aptarnavimą).

Vanduo

Vandens gerti iš čiaupo nerekomenduojama.

Elektra

Elektros įtampa 220/240 V, 50 Hz.

Religija

Azerbaidžaniečiai sudaro didžiąja dalį šalies gyventojų (apie 90%). Didžiausios tautinės mažumos Azerbaidžane – rusai, lezginai, armėnai, talyšai. Nemaža dalis etninių azerbaidžaniečių gyvena Irano teritorijoje. Jų čia priskaičiuojama net iki 16 mln. Šalyje daugiausia kalbama azerbaidžaniečių kalba.

Pagal Azerbaidžano konstituciją, šalyje nėra jokios oficialios religijos. Vis dėlto, didžioji dalis gyventojų yra musulmonai, dauguma – šiitai.

Dokumentai ir vizos

Azerbaidžano viza ir galiojantis LR piliečio pasas.

Šalies specifika

Azerbaidžanas – tai valstybė Užkaukazės regione, įsikūrusi ant Kaspijos jūros kranto. Azerbaidžanas ribojasi su Rusija, Gruzija, Armėnija ir Iranu. Azerbaidžanui priklausanti Nachičevanės Autonominė Respublika ribojasi su Turkija, Armėnija ir Iranu.

Skirtingi šaltiniai ar organizacijos Azerbaidžaną priskiria Europai arba Azijai. Geografinės ir kultūrinės charakteristikos vis tik lemia, jog šalis yra Azijoje.

Maždaug pusę Azerbaidžano ploto sudaro kalnai – Kaukazo kalnai ir Talyšo kalnai.

Azerbaidžanas kaip atskira valstybė susikūrė tik po I Pasaulinio karo. Azerbaidžano istorija apima ne tik šios valstybės teritorijoje vykusius istorinius įvykius, bet ir visame regione, kuris yra gerokai didesnis negu dabartinė Azerbaidžano teritorija, apimanti dabartinę Armėniją, Kurdistaną, Tabaristaną, dalį Dagestano, Irano teritorijos.

Aukščiausia viršukalnė – Bazardiuziu kalnas (4466 m)

Didžiausias ežeras – Sarysu

Ilgiausia upė – Kura

Lankytinos vietos

Ateshgah, Absheron pusiasalis, 10 km nuo Baku

Unikalus Ateşgah Gaisro šventykla yra viena iš Azerbaidžano Įdomesnių paminklų. Ji stovi ant gamtinių dujų ventiliacijos svetainėje, buvo šventa zoroastrizmo amžių, nors ši šventykla buvo iš tikrųjų pastatyta 18 amžiaus Indijos Šyva bhaktų. Jie gyveno į aplinkinių penkiakampė Karawanseraj ir atliko ekstremalių asketinių praktika, kaip antai guli ant karštų anglių arba gabenantiems nepakeliamai sunkių grandines. Toks ekscentriškas elgesys vaizduojamas muziejaus skyriuje manekenai skaičius. Bet šventyklos centre yra liepsnojantis akmuo židinys su keturių akmens šalutinių dūmtakių, kad spjaudyti drakonas įkvėpkite. Bent kai prižiūrėtojas trukdo įjungti dujų. Originalus natūralus angos jau seniai išnaudotos,, todėl šiandien liepsna ateina uprzejmości Baku pagrindinės dujų tiekimo.

Yanar Dagas, Absheron pusiasalis, 25 km nuo Baku

Yanar Dagas (verčiama kaip "Gaisro kalnų"), senovės ir vizualiai apsvaiginimo gamtinių dujų, gaisro, kuris licha nuolat Absheron pusiasalio šlaitas, netoli Baku. Liepsnos svaidymo į orą 10 kojos (3.0 m) plonas, akytasis smiltainio sluoksnis. Geologai taip pat vadinamas Yanar DAG vieną iš "purvo vulkanai" or "nuosėdinės ugnikalniai̶arba or "dujos - naftos ugnikalniai" nes jie rodo, naftos ir dujų rezervus paslėpti žemiau sausumos ir jūros, Kaspijos jūros regiono ir Azerbaidžanas yra didžiausia koncentracija visame pasaulyje, nors kiti egzistuoja Turkijoje, Turkmėnistanas ir kitur. Purvo ugnikalniai yra nenuspėjamos ir ne visiškai suprantama, jų formavimas.

Apsheron pusiasalio pilys, 25-40 km nuo Baku

Absheron pusiasalis, Shirvan dalis, buvo savotiška tipo gynybinių struktūrų kilo ir dėl specialių socialinių svetainė, istorinės ir gamtinės sąlygos. Neaprėpiama Gobustan pusiasalį, skiriantys semideserts iš vidaus šalyje, gana toli karavanų maršrutų, vertingas aliejus ir druska ištekliai, ir gausiai Dažikliai ir šafranas laukai pastarasis, yra pagrindinė eksporto iš seno, aspektai, lemiančios savitą plėtrą Absheron ir jos tam tikrą ūkinę ir politinę izoliaciją. Reikia apsaugos nuo įsibrovėlių, traukia gamtos išteklių sukėlė vietiniai feodalai statyti įtvirtinimus pilis, kai kurie iš jų stovi šiandien, taip pat. Yra du iš jų Mardakan, vienas su apvaliu bokštu, vienas su kvadratinio bokšto. Kuo didesnis Pilis datuojamas 14 amžiaus ir yra iš karto mato, kaip jūs požiūris Mardakan, , nors jis nėra pastatytas ant kalvos. Šis bokštas yra apie 25 m aukščio ir turi penkis aukštus. Per sienų yra gerai ir talpyklos Ociosany saugoti grūdus nuo uolos. Netoli pilies yra 15 amžiaus tūba-Shakha mečetė, yra Absheron pusiasalio pilių paroda, skirta. Kuo mažesnis pilis buvo pastatyta 13 amžiuje ir jos dizainas yra panašus į Ramana pilies (tarp Baku ir oro uosto): apvalus centrinis bokštas, apsuptas sienos. Yra ne Nardaran pirmyn pilis. 14ojo amžiaus pilis, įsikūręs šiaurinėje miesto nutolusioje, su apvaliu bokštu, apsuptas sienomis, šalia galite mėgautis gražus vaizdas į Kaspijos jūros.

Kala prerogatyva ir Kala Archeologiniai Kraštotyros muziejus kompleksas, 45 km nuo Baku

Azerbaidžano teritorijoje yra daug pavyzdžių, įrodančių, kad ji gyvena senovės gyventojų. Absheron pusiasalis turi ypatingą svarbą istorinių paminklų. Absheron pusiasalis, senovės gyvenvietė, istorija pažintys prieš amžiaus. Pilkapiai, gaisro pėdsakų ir kapai, archeologinių kasinėjimų metu rasti čia įrodyti šį faktą dar kartą. Vienas iš seniausių gyvenviečių Absheron Kala kaimas, įsikūręs pusiasalio šiaurės rytuose. Yra 215 architektūros ir archeologijos paminklai Qala kaime ir aplinkiniuose regionuose. Aplinka, datuojamas 3 tūkstantmečio prieš Kristų, yra išsaugota ir čia. Yra keletas architektūros paminklai - 5 mečetės, 3 pirtys, 4 vandens namai (ovdan), namai, žemės ūkio pastatai, Sepulchers, kapai, pilkapiai, Pilies likučiai, tt. – istorinės svarbos Kalė, kuris priklauso tarp 3 tūkstantmečio Kr 20 amžiaus laikotarpiu. Kala kaimas su savo penkių tūkstančių metų senumo istorija turėjo kelis rajonus. Iš jų, Tarakama, Balaverdi, Haji Ramazan, Chambarakand yra išsaugota iki šių dienų.

Į 2008, pirmasis "Lauko archeologijos ir etnografinė muziejaus kompleksas" buvo įkurta Qala istorinio ir etnografinė rezervato teritorijoje. Archeologinis, architektūros paminklai, rasti Absheron teritorijoje buvo surinkta ir atkurta muziejaus kompleksas. Pilkapiai, namai ir kiti architektūros paminklai, priklausantys 3-2-ojo tūkstantmečio prieš Kristų, kaip savo originalų šioje srityje. Nuostabi aplinka buvo sukurta stebėti Azerbaidžano istorijos perlų Šio muziejaus komplekso, kuris turi savo teritoriją 1.2 hektarų.

Gobustan, Garadagh rajonas, 90 km nuo Baku

GOBUSTAN – Yra muziejus po atviru dangumi. Priešistoriniai uolų piešiniai – petroglifų – menas "archive" žmogaus evoliucijos Žemėje. The "straipsniai" tokių archyvų yra pirmieji iš žmogaus transmisijos "Archyvas išorinio pasaulio. Yra tokių lauko kelias "archives" Azerbaidžane. Vienas iš jų, didžiausias, įsikūręs į Gobustan, Baku valstybinio rezervato istorijos, Etnografija ir meninio, netoli Baku. Tai uolų masyvas pietrytinėje dalyje Didžiojo Kaukazo spektrui apačioje, netoli Kaspijos jūros ir pastatytas senovės Shirvan kelio plentas. Per 4000 petroglifų buvo nustatyta ir tiriama, Gobustan. Tarp jų medžioti nuotraukos, žvejyba, namų gyvenimą, grupė šokiai, įvairūs simboliai, įskaitant saulės (svastika, spiralė, kirsti), žvaigždynai, vyrai ir moterys , Gyvūnų nuotraukos – gazelių, stumbras, liūtai, ožkos, nendrių valtimis nuotraukos, dviejų ratiniai vežimėliai, žmogaus pėdsakai. Yra lieka unikalus "plokštės" – depresija, raižyti akmenys ir net ornamentuotas. Taip pat yra neįprastas "muzikos instrumentai" – garsiai garsų, gaminantys akmenys, kiekvienas su savo tembro akmuo. Tai yra "Gaval-dash", tamburinas akmuo.

Purvo vulkanai ,Garadagh rajonas, 100 km nuo Baku

Į 10 km į pietus nuo Qobustan yra stebėtinai keista kolekcija kūdikių purvo vulkanų . Čia visa šeima 'geologiškai išpūstas' šiek tiek kūgio formos piliakalnių gurguliuoti, sunktis, spjauti ir kartais prasiveržti su stora, šaltas, pilkas purvas. Tai smagiau, nei atrodo – net ir tada, kai veikla yra labai kuklus, gausite klaikus jausmas, kad ugnikalniai yra gyvas. Ir paprastai vieta yra Uroczo taikus, jei ne visiškai apleistas.

EDDI Gumbez (15 ojo amžiaus), Shemakha, 120 km nuo Baku

"Eddi Gumbez mauzoliejus arba" Septynios Saulės "įsikūręs į Shemakha, buvęs iš Shirvanshahs kapitalas. Tai kaip žmonės pavadino Shamakhi Shirvan dinastijos valdovų kapas. Notorious Shirvan dinastijos atstovai buvo laidojami. Paminklo pavadinimas yra apibrėžtas, antkapių skaičius kriptos. Šiandien antkapiai atrodo tarsi pusiau sugriautus akmens kupolai išaugo tiesiogiai iš po žemės viduryje apleistas kapines. Todėl šio rajono atmosfera, atrodo, šiek tiek paslaptingas.

Guliston tvirtovė,(10-12 amžius) Shemakha, 120 km nuo Baku

Netoli Shamakhi Gulistan tvirtovės griuvėsiai yra saugomi, , kur iki pat jo mirties 16 amžiuje, rūmai Shirvanshahs buvo. Stiprios sienos su daug apvalių ir keturkampė bokštų apsuptas tvirtovės teritoriją. Nulaužė per roko ilgą slaptu ištrauka 2 m pločio ir 2,5-3m aukštis buvo iš tvirtovės veikia Kanion pavasarį gilumo. Ar einanti aplink siaurą vandens nutekamųjų griovių, ištrauką keletas drožlės, kylančios stačių nuožulnuma pasiekti 50 °. Ištrauka su laiptais, troško Skala, ir surinkti iš didelių akmenų.

Djuma Mosque (10 amžius) , Shemakha, 120 km nuo Baku

Shemakha viena vienintelė tikra žvilgsnio yra didelis, tvirtas Djuma Mosque. Originalus mečetė šioje svetainėje, buvo tariamai antra seniausia trans-Kaukaze. Kasinėjimai jos 10.-amžiaus įsikūnijimo gali būti vertinamas tuo, kur mažai linksinčią-asilas siurblys turi nieko bendro su aliejumi - jis siurbia vandenį parapijos ritualinių prausimas. Šiandienos mečetė pastatas buvo pastatytas 19 a., apgadinta per pilietinių neramumų 1918 ir atstatyti iki pastarųjų metų. Nepaisant to, galingas, bare akmens interjero kolonos trykšti labai antikos jausmą ir Imamas, apsirengęs smulkiu baltu suknelė ir skrybėlę muftijus, paprastai yra labai laimingas, lankytojų apsižvalgyti.

Sheki Hanojus rūmai (18 amžius), Sheki, 300 km nuo Baku

Iškiliausių ir vertingas paminklas, 18 a. Azerbaidžano Sheki Hanojus' rūmai . Jis buvo pastatytas 1761- 17 62 Husseinas-Hanojus Mushtad kaip vasaros rezidencija . Unikalus grožis dviejų aukštų pastatas rūmuose stebina su savo puikaus interjero ir eksterjero. Rūmų fasadas gausiai nudažyti anekdotišką brėžiniai rodyti medžioklės ir karo scenas, taip pat sudėtingų geometrinių ir augalinė modelius. Centre yra didžiulis vitražas iš multi-colored stiklo mozaika. Tai puikus iki 5 , 000 stiklo gabalėliai buvo naudojama vienam 1 kvadratinių metrų. Kiti mažesni langai rūmuose taip pat pagamintas iš spalvoto stiklo gabalų, ir padengti su ažūrinės figūrinių akmens grotelių. Elitinė medžiaga Palace statybos žaliavos plytos , upės akmenys, plokštumos medžiai ir ąžuolai . Labiausiai stebina tai, kad ne vienas vinis ar klijai lašas buvo naudojamas statybos! Viskas yra dėl specialaus tirpalo, kurio formulė buvo prarastos forever.It, verta paminėti, kad kiekviename kambaryje miniatiūros turi ypatingą reikšmę. Pavyzdžiui, Pirmame aukšte kambariai buvo skirti paprastiems lankytojams – jie rodo, Hanojus turtus ir galią . Ant sienų ir lubų, yra medžiai, gėlės, gyvūnai ir paukščiai – vaisingumo ir kilnus kilmės simboliai.

Antrajame aukšte yra padalintas į dvi dalis – moterų ir vyrų . Moteriška pusė dažoma su gėlių ir rytietiškų ornamentų. Vyriška dalis buvo skirta lankytojams registratūroje . Tai turtingiausias rūmų salė. Sienų miniatiūros parodyti karinę galią, kad Haniste , jos požiūris į draugų ir priešų.

Albanų šventykla Kišo kaime (1 amžius), Sheki, 315 km nuo Baku

Kisa , vienas seniausių azerbaidžaniečių kaimų, yra gerai žinomas dėl unikalios senovės albanų šventyklos. Šis senovinis šventykla - Alban bažnyčių motina. Jis turi ypatingą statusą tarp krikščionių albanų paminklų. Jis yra vertingas ne tik kaip architektūros paminklas, bet ir dėl išskirtinio istorinę reikšmę. Oficiali jo gimimo data yra 1-ojo mūsų eros amžiuje, kai Azerbaidžano teritorija buvo įtraukta į Kaukazo Albanijos . Istorikai manyti, kad šventykla buvo įkurta, apaštalo Elise i kuris išvedė krikščionybės į Albaniją : "Elise gavo Rytus kaip jo partija ėjo iš Jeruzalės į Persiją ir pradėjo pamokslauti su jo trijų mokinių; ten jis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, kad jis atvyko į Kišo, kur jis įkūrė bažnyčią ir bekraujis auką"

Gelersen-Gerersen tvirtovė (15 amžius), Sheki, 305 km nuo Baku

4 km nuo Sheki ant upės Kišo vieno kranto vaizdingos griuvėsiai ir "Gelersen-Gerersen" Tvirtovė. Tvirtovė stovi ant kalno Garatepe viršuje. Tikriausia jos pamatas buvo nustatyta 15 amžiaus Sheki valdovo. Daugelį metų tvirtovės saugomos požiūriai į miestą iš užsienio agresorių. Ji buvo puikiai sustiprinta kelių linijų storio sienos. Net šios tvirtovės Nasiąkliwość, buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Pavadinimas garbana gali būti verčiama kaip "Jūs ateiti-you'll žr." . Visa miesto istorijos laikotarpis susijęs su. 18 amžiuje, kai Sheki užpuolė Irano valdovas Nadir Šachą , Sheki valdovas, Gadzhi Chelebi, atsisakė pasiduoti. Įniršęs Mažiausias Šachą norėjo sužinoti savo slėptuvėmis. Gadzhi Chelebi atsakė : "Jūs ateiti – pamatysite". Istorija pasakoja, kad 1744 Nadirshakh su jo didžiulės armijos kreipėsi tvirtovė, bet negalėjo audra ir buvo priversti trauktis. Tai buvo tada, kai tvirtovė gavo savo pavadinimą "Gelersen- gerersen".

Karavanas (18 amžius), Sheki, 300 km nuo Baku

Caravanserai įsikūręs istorinės dalies Sheki miesto ir yra testamentas į didžiąją dalį vaidina Azerbaidžano Šilko kelias, prekybos kelias tarp Vakarų ir Rytų. Tai puikus struktūra yra puikus pavyzdys iš gražiausių islamo architektūros, ir buvo pastatyta 18 amžiaus Sheki Hanojus. Tai buvo vieta, kur keliautojai gali ilsėtis ir jų priekabų-namelių, kur laikomi, už namelių pastogė. Sheki karavanas suvaidino esminį vaidmenį tuo metu, prekybininkai, kurie sustoja šilko kelio rado tai labai patogi vieta,. Tai buvo vienas iš 5 Azerbaidžane tuo metu tokios serais, ir buvo didžiausia visame Užkaukazės srityje. Dabar, jis buvo paverstas viešbučiu, ir dar yra vieta keliautojams pailsėti. Karavanas yra pastatytas iš plytų ir akmens upės, bendras plotas 6, 000 kvadratinių metrų. Nepraleiskite nė vienos progos pasilikti čia.

Šachą Abasą Mosgue (12 amžius) , Ganja, 375 km nuo Baku

Pastatas buvo pastatytas pagal architekto projektą, astronomas ir Viziris Shah Abbaso – . Šeichas Bahauddin tiesioginis palikuonis Nizami.The raudonu plytų mečetė yra kresnas, bet gana platus pastatas. Jį sudaro iš salės maldai, padalintas į du kambarius (vyrų ir moterų) dideliame ekrane ir mažesnių gretimų kambariai. Mečetė langai puošia raštuotas grotelių-shebeke. Mečetės stogo yra didžiulis metalo kupolas 17 metrų diameter.As jei auga iš mečečių dviejų aukštų minaretų karūnuotas su stebėjimo postai bokšto per sudėtingas. Minaretų buvo atkurta ir šiek tiek pakeisti 19-ojo amžiaus. Bet vis tiek jų originalus dizainas yra nuostabi.

Imamzade kompleksas (8 amžius), Ganja 375 km nuo Baku

Ganja Imamzade kompleksas įsikūręs netoli Ganja miesto senųjų kapinių. Centrinio pastato kupolas padengtas dekoratyvinius Mėlyna plytelių. Manoma, kad pastatas buvo pastatytas 8-ajame amžiuje. Po to, kai šis kompleksas buvo kelis kartus perstatyta, pastaruoju metu 1878.

Chekyak-Khamamy metai vonia (12 amžius),Ganja, 375 km nuo Baku

Sheikh Bahauddin chekyak Khamamy buvo pastatytas netrukus po Šachą Abasą mečetė buvo pasirengusi.

Vonia susideda iš dviejų susijusių salių. Didelis baseinas ir fontanas poilsiui centre ir mažesnis – maudynėms. Pagaminta iš raudonų plytų vonia turi du didelius ir penkių mažesnių olas. Ant didelių olas puspriekabes olas, kuris dirbo kaip gerbėjai: iš ten gazavimo kanalai vyko viduje sienos. Karšta žiemą, vasarą vėsu vonia, šildomas malkomis. Rūsys buvo naudojamas dviejų garo katilų. Garas buvo šeriami salėse per keraminių vamzdžių veikia vidaus sienas ir grindis. Garo išplatino tolygiai ir šildomas visą pastatą. Ši unikali sistema 400 metų senumo vonioje dirbo prisukamas iki 1963. Ir visi šie amžių vonios buvo labai populiarus tarp miestiečių. Jausmas, kad jūs maudytis, kur praleido savo laiką Šachą Abasą suteikė ypatingą skonį maudymosi procedūrą.

Nuo 2002 Chekyak-khamamy buvo nuspręsta, kad istorinę o tarptautinę reikšmę ir yra po apsauga UNESCO.

Senovės kartu naudotis Miestas (5 BC), 220 km nuo Baku

Pirma iš senovės kartu naudotis miesto vardas buvo paminėtas I AD. Kartu naudotis buvo Azerbaidžano formos IV BC kapitalas, V AD.

Informacija apie senovės kartu naudotis labai Pliniy (Aš amžius), Roma rašytojas, Kvaldiy Ptolomey (II a.)-Graikija geografas, Musa Kalankaytuklu, Alban Istorikas, Balazuri, Tabari Khordadbeh, IX-X a. Arabijos istorikai.

Castle paminklo likučiai vis dar kartu naudotis regiono Chukhur kaime. Jis buvo pastatytas iš plytų patiekalas, upė ir kalkių- akmenys.

Valstybinis istorijos Kultūra užsakymas buvo įkurta Senovės kartu naudotis teritoriją 1980. Rezervacijos teritorija 480 turi.

Hazra antkapius, (15 Amžius), 200 km nuo Baku

Jis įsikūręs kaime kartu naudotis regiono Hazra, Vidurio Amžius kapinėse (jos teritorija yra beveik 3.5 turi). Jį sudaro Sepulchers ir kapai, priklausančių Shirvan - Absheron architektūra mokyklų. Yra 4 antkapius ir kapų aikštelė čia. Subtili aptašytos, portalai ir užrašai buvo nuskustas šių epitafijų sepulchers.According tai galima pasakyti, kad, antkapius priklauso, turinčių didelę pagarbą feodalinės Azerbaidžano sheikhs. Hazra kaimas tokias turtingas paminklų - puikus kapinių įrodo, kad jis yra vienas iš miestų, gyvenamųjų patalpų arba, pavyzdžiui, centro, priklausančio daug feodalinių sričių XIV-XVI amžių. Jis yra nekilnojamasis istorinis ir kultūra (architektūra) paminklas turintys šalies svarbą.

Khanega kompleksas (12-14 amžius), Hajigabul rajonas, 130 m nuo Baku

Jis įsikūręs 127 kilometrų į Baku Hajigabul rajono pietuose. Jis buvo pastatytas 12 - 14 amžių išskirtinius mąstytojas ir mokslininkas Pirėjas Hussein laidojimo vietoje; jis yra apsuptas gynybinės sienos, kurio viduje yra mečetė, minaretas, priėmimas salė, būstai ir mauzoliejus. Komplekso interjeras buvo gausiai dekoruota drožyba ir glazūruotų plytelių. Kai kurie iš dekoro šiuo metu laikomų "Ermitažas, Sankt Peterburgo ir kiti azerbaidžaniečių literatūros muziejaus. Į 2007 Kompleksas buvo kruopščiai atkurta.

Chirag šventinius pilis, (5 amžius), 150 km nuo Baku

Chirag šventinius, taip pat parašyti ar Cirax Chirag šventinius šventinius, kuris reiškia, lempa (arba šviesiai) Azerbaidžano pilis yra sugriauta senovės tvirtovė su vaizdu į Kaspijos pakrančių lygumos į šiaurę nuo Baku Azerbaidžane. Jo įsikūręs ant kalno viršuje, Guba Forest. Jis buvo pastatytas Sasanidų persus 5-ajame amžiuje, ji buvo naudojama kaip ginti už lūpų Haniste, 18 a..

Šiandien Chirag šventinius yra istorinis svetainė, ir ji dažnai lankomi turistų. Dėl didelių akmenų ir prastų kelių Chirag šventinius yra beveik neįmanoma pasiekti su bet kokia transporto priemone. Dauguma turistų ir žmonės keliauja pėsčiomis į kalno viršų.

Albanų bažnyčia Qum kaime (4 amžius), 350 km nuo Baku

Trijų Naved bazilika, vienas iš pirmųjų krikščionių Albanijos paminklų, buvo pastatytas 4 century.The pirmųjų krikščionių koplyčių buvo namuose ir katakombų. Bažnyčios nepasirodė tol, kol krikščionys galėjo atvirai garbinti dideliais kiekiais. Iš pradžių, bažnyčios buvo pastatytas stiliaus Romos bazilikos ar posėdžių salė. Tokie buvo pastatytas bažnyčias visoje Romos imperijoje, taip pat Kaukazo regione.

Qum bazilika yra viena iš tokių anksti krikščionių garbinimo vieta. Tik centrinė dalis pastato stogo ir iš dalies išlikęs.

Barda mauzoliejus ( 13 amžius), Barda, Kapas bokštas įsikūręs kaime Barda, kuris buvo svarbus miestas dešimties amžiaus ir kuris vėliau tapo palankumo Europos Khanid valdovų kurortas,, kurie surengė provincijos sostinėje Maragha,. Arabų užrašai virš jos dviejų portalų skelbia, kad kapas buvo pastatytas 1323 (722 A.H.) statybininkas Ahmad bin Ayyub Nachičevanės Hafiz al-. Vietoje, jis taip pat žinomas kaip Ahmad Zocheybana mauzoliejus.

Kapas bokštas yra cilindrinis plytų struktūra, kuri stovi keturiolika metrų aukščio. Ji turi seklių aštuonkampis ratą, keturių eilių cut-akmens ir skliautinis kriptų. Jo vidinis kupolas iš pradžių buvo padengta kūginę karūną puošia plytelių; dabartinis kūgio formos stogas buvo įtraukta XX amžiaus antroje pusėje.. Aštuoniakampis kupolinė kamera įrašytas iš dviejų portalų, su kuriais susiduria į šiaurę ir į pietus. Muqarnas gaubtai karūna arkinės portalas Grioveliai, kurie nustatomi kadrų, puoštos geometriniais motyvais ir įrašų juostų, plytelių mozaikos. Abu portalai yra didžia dalimi atskirtas nuo jų apdailai.

Iš kapo išorė padengta glazūruotų plytų modelio, sudaro Dievo vardu parašytas Kufic scenarijų. Liekanos su iškeltais raidėmis užrašo plytelių juostos apgaubti ratlankį, ribojasi su siauromis plytelių juostos su grandinės motyvas. Taip pat muqarnas karnizas virš jo daugiausia sugadintas.

Raudona tiltas (12 amžius), Gazakh rajonas, apie 500 km nuo Baku

Raudonojo tilto įsikūręs Gazakh rajono sienos su Gruzija dėl upės Khram. Pavadinimas "Red Bridge" yra susijęs su raudono akmens, jo statybai naudojamos. Tiltas taip pat kartais žinomas kaip Sinig Korpu (Skaldyti tiltas). Tilto ilgis yra 175 metrų. Jis buvo pastatytas 12 amžiuje dėl ankstesnio statinio vietoje.

Khudafarin tiltas (12 amžius), Jabrail rajonas

Khudafarin tiltas buvo pastatytas ant sienos su Iranu dėl Aras upės, dalijančią istorinę Azerbaidžaną į dvi dalis. Jis įsikūręs kaime Gumlag, į Jabrail rajone. Du išlikę tiltai yra ne toli vienas nuo kito. Vienas, kuri turi 15 tęsiasi, galėtų būti datuojamas 12-ojo amžiaus architektūros bruožus; ji tikriausiai buvo pastatyta ant ankstesnio statinio vietoje. Bendras tilto ilgis 200 metres and its width is 4.5 metres. Visos tilto tarp atramų buvo pastatytas iš plytų ir pamatų iš upės akmens. Kitas tiltas, įsikūręs prieš srovę nuo pirmojo, turi 11 apima visa pastatyta iš akmenų ir didelių akmens plokštėmis padengta. Šis tiltas buvo apskaičiuota remiantis ankstesniu struktūros vietoje. Tilto ilgis yra 130 metres ametrų ir jo plotiss. metrųi, panašus į pirmojo tilto, buvo pagamintas iš uolienose, kurios projektuoti nuo upės. Šie tiltai, kurios yra pagrindinės transporto arterijos istorinio Didžiojo šilko kelio, įvykdytos svarbus vaidmuo kultūrinius mainus tarp Rytų ir Vakarų.

Maiden "Tower, Gadabey, maždaug 450 km nuo Baku

Maiden bokštas, Gadabey. Tvirtovė buvo pastatyta citadelė iš grubiai tašytų akmenų vietos sunku pasiekti poziciją arti į Soyudlu kaime, į Gadabey rajone. Bokštas įsikūręs ant kalno viršuje, kurioje yra numatytos platus vaizdas į apylinkes. Tai įmanoma, kad jis, kartu su kitomis kaimyninėmis pilys ir tvirtovės, sudarė vieną gynybinį stebėjimo sistemą.

Gandzasar vienuolynas, Kalbajar, maždaug 450 km nuo Baku

Gandzasar vienuolynas įsikūręs Vanglu kaime Kalbajar rajono. Per šimtus metų vienuolynas tarnavo ne tik kaip Kaukazo albanų Catholicos, gyvenamosios vietos, bet taip pat Albanijos kunigaikščių protėvių laidojimo vietoje. Pagrindinės vienuolyno pastatai buvo pastatyta 13 a.. Vienuolyno kompleksas susideda iš bažnyčios, salė ir pagalbiniai pastatai. Visas kompleksas yra apsupti gynybinės sienos, kuri turi įėjimus iš pietų ir vakarų. Garbinimo salė yra kryžmine. Centrinė salė yra papildyta su talo būgno skliautu. Išorinės būgno dalys puošia įvairių dalykų ir atstovybėse bareljefas. Nuo savo įkūrimo 13-ojo amžiaus iki 19 amžiaus Gandzasar vienuolynas buvo dvasinis ir kultūrinis centras Kaukazo Albanija.

Svarbūs adresai

Lietuvos ambasada Azerbaidžane

Ambasadorius KĘSTUTIS KUDZMANAS

Adresas: Suleyman Dadashev str. 35, 523 Block, AZ1001, Baku

Telefonas: +994 12 5117631,faksas +994 12 5108688

El. paštas: amb.az @ urm.lt

Tinklalapis: www.urm.lt

Patarėjas VILIJUS SAMUILA

Adresas: Suleyman Dadashev str. 35, 523 Block, AZ1001, Baku

Telefonas: +994 12 5117631,faksas +994 12 5108688

El. paštas: amb.az @ urm.lt

Tinklalapis: www.urm.lt

Gynybos atašė VIRGINIJUS VILKELIS

Adresas: Tengiz Abuladze str. 27, 0162, Tbilis

Telefonas: +99532916487, faksas + 99532221793

El. paštas: amb.az @ urm.lt

Tinklalapis: www.urm.lt

Daugiau šioje kategorijoje: « Makedonija Japonija »
Main page Contacts Search Contacts Search