Madeiros sala vilioja savo nuostabios gamtos apsuptais takais, didingais kalnais ir dramatiškais skardžiais. Tai sala, kuri žavi aktyvų poilsį mėgstančius keliautojus, mielai nueisiančius ne vieną kilometrą, drąsiai nersiančius į vandenyną, kad pasigėrėtų povandeniniu pasauliu bei linkusius mėgautis kitomis aktyviomis pramogomis. Pagrindinis salos miestas – tai sostinė Funšalis, kuriame galima mėgautis įvairiomis atrakcijomis ir atrasti ne vieną lankytiną vietą. Tačiau Madeiros saloje yra ir daugiau miestų, kurių kiekvienas sužavės savo autentiška atmosfera bei išskirtinėmis pramogomis. Tad šį kartą norime jus supažindinti su kitais didesniais salos miestais ir papasakoti,  ką galima juose nuveikti.

Meilės legenda gaubiamas Machico miestas

 

Machico miestas yra įsikūręs pietrytinėje Madeiros salos dalyje. Šio miesto pavadinimas turi savo legendą, kuri pasakoja apie du iš Anglijos pabėgusius įsimylėjėlius Robert Machim ir Ana d‘Arfet. Pora pabėgo, nes Anglijoje jų meilė buvo uždrausta bei pasmerkta bažnyčios. Tiesa, ši legenda neturi laimingos pabaigos, mat laivas, kuriuo įsimylėjėliai pabėgo, sudužo prie Machico krantų ir manoma, kad miesto pavadinimas kilo būtent iš Robert Machim pavardės.

Taip pat Machico miestas atliko svarbų vaidmenį salos atradimo istorijoje, mat būtent šio miesto pakrantėje išsilaipino Joao Goncalves Zarco ir Tristao Vaz Teixeira, jūreiviai, atradę Madeiros salą.

Ką veikti Machico mieste:

Aplankykite Ponta de Sao Lourenco – tai nuostabaus grožio kampelis, kuris laikomas mažiausiai žmogaus rankos paliesta vieta ne tik Madeiros saloje, bet ir visoje Europoje. Čia galite mėgautis gamtos didybe, stebėti atsiveriančius Atlanto vandenyno mėlius, kopti uolomis , kurias it meno šedevrą sukūrė pati gamta. Taip pat šioje miesto dalyje galite išvysti ir seniausią salos švyturį, statytą dar 1870 metais ant jau sunykusio ugnikalnio viršūnės, 103 metrų aukštyje.

ponta de sao lorenso

Ponta de Sao Lourenco

Žaiskite golfą – Madeiros saloje golfas yra vienas iš populiariausių žaidimų, kuriuo gali mėgautis tiek patyrę žaidėjai, tiek ir vos pradedantys. Machico mieste patys populiariausi golfo laukai yra „Santo da Serra“. Šiame golfo klube galite mėgautis ne tik pačiu žaidimu, bet ir įkvepiančiu gamtos grožiu.

Pažinkite povandeninį salos pasaulį – tai padaryti galite „Anthia“ nardymo centre, kuriame savo galimybes išmėginti gali įvairiausio lygio narai: nuo visiškai pradedančiųjų, iki stipriai pažengusių, kuriems siūlomos ekstremalios programos, nardant po menkai ištyrinėtus povandeninio pasaulio kampelius.

Apsilankykite auksinio smėlio paplūdimyje – tai puiki vieta norintiems pailsėti, pasimėgauti maudynėmis bei saulės voniomis. Šis paplūdimys buvo sukurtas atvežant smėlį iš Maroko.

mašiko miestas

Machico miestas

Autentiška dvasia alsuojantis Santa Cruz miestelis

Santa Cruz – tai antras pagal senumą miestas saloje, įsikūręs rytinėje Madeiros dalyje. Apsilankius šiame mieste, skirkite laiko pasivaikščioti senamiesčiu, pasėdėti jaukiose kavinukėse ar užeiti į nedideles vietines parduotuvėles. Pajuskite autentišką salos atmosferą.

Ką veikti Santa Cruz mieste:

Apsilankykite vandens parke – tai puiki vieta pralesti dieną kartu su visa šeima. Šiame vandens parke siūloma daugybė įvairiausių pramogų, nuo pačių paprasčiausių vandens čiuožyklų iki daugiau drąsos reikalaujančių, ekstremalių nusileidimų takų. Jauniesiems keliautojams skirta atskira parko dalis, kurioje jie gali pramogauti visiškai saugiai. Taip pat parke yra įrengti baseinai, kuriuose galima atsipalaiduoti, atgauti jėgas po ekstremalesnių užsiėmimų.

Nardykite – Santa Cruz miestelyje taip pat galite susipažinti su salos povandenine fauna ir flora. Čia yra organizuojami nardymo kursai tiek pažengusiesiems, tiek ir visiškiems pradžiamoksliams. Kiekvienas panėrimas po vandeniu suteiks jums nepamirštamų įspūdžių.

Išmėginkite banglenčių sportą – tie, kurių nevilioja povandeninis pasaulis, gali mėgautis pramogomis virš vandens, t.y. išmėginti banglenčių sportą. Santa Cruz miestelyje šiuo vandens sportu užsiimama dar nuo 1885 metų, tad dar nuo tada Madeira buvo vienu iš banglenčių mėgėjų traukos taškų. Drąsiai užkariaukite ir nugalėkite Atlanto vandenyno bangas!

santa cruz miestas

Santa Cruz miestelis

Camara de Lobos žvejų miestelis

Camara de Lobos miestelis įsikūręs centrinėje salos dalyje, tai kadaise tradiciniu žvejų kaimeliu buvusi vieta, kuri yra nuostabiai išsaugojusi savo autentišką aurą. Šią vietą itin mėgo garsusis politikas Winston Churchill, jis dažnai čia leido savo laiką tapydamas vietinius žvejus.

camara de lobos

Camara de Lobos miestelis

Ką veikti Camara de Lobos mieste:

Cabo Girao kyšulys– tai viena lankomiausių vietų visoje Madeiros saloje, kurioje galite mėgautis didingais Atlanto vandenyno vaizdais bei stebėti kaip bangos ritasi ir dūžta į salos krantus, mat šiame kyšulyje yra įrengtas savotiškas stiklinis balkonas, ant kurio užlipus, galima pasijusti it stovint ant pasaulio krašto.

cabo girao

Cabo Girao kyšulys

Eira do Serrado – tai vienas gražiausių salos gamtos perlų, kuriame įstabi gamta bei kalnų didybė gniaužia kvapą. Šioje vietoje taip pat galite aplankyti mažą, nuošalų kaimelį, kuriame kadaise vienuolės slėpdavosi nuo salą užpuldinėjusių piratų.