Ekskursija Madeiroje:

Apžvalginė ekskursija “Vakarinė Madeiros dalis” (Kaina – 40 EUR)

Šioje pažintinėje  (7-8  valandų trukmės) ekskursijoje aplankysite įžymiausias ir gražiausias vakarinės salos dalies vietas, miestus ir miestelius.

Ekskursijos trukmė: nuo 8:30 iki 18:00 val

Ekskursijos programa:

  • Camara da Lobos žvejų  kaimelis

Ar galite įsivaizduoti miestelį, kuriame gyvena apie 2000 žmonių ir beveik visi miestelio vyrai yra žvejai? Kaimelio gyventojai savo dienas leidžia ant uolėtų Madeiros pakrančių laukdami lemtingos akimirkos, kada savo rankomis ištrauks dienos laimikį. Tam netrukdo nei kepinanti saulė, nei audringos, nerimstančios vandenyno bangos. Camara de Lobos vandenyse gaudoma tradicinė Madeiros žuvis – Espada. Tai itin unikali ir sunkiai pagaunama žuvis. Be Madeiros egzistuoja tik dar viena vieta pasaulyje, kur būtų įmanoma sužvejoti šią vandenyno karalienę. Tiesa, grožio pas ją maža – žuvis visa juoda, išsprogusiomis akimis, didžiulė ir primenanti labiau ungurį ne mums, lietuviams, įprastas žuvų rūšis. Tačiau jos skonis atperka viską. Espados tikrai galėsite paragauti bet kurioje salos vietoje. Miestelio atmosfera atspindi gyventojų kasdienybę. Net jauki bažnytėlė, kurioje vietiniai madeiriečiai meldžia geresnio laimikio, yra pasipuošusi paveikslais su žvejybos simbolika, o visas paplūdimys mirga nuo iškabintos džiovinamos žuvies. Kai vietiniai vyrai nežvejoja, dienas leidžia vietinėje tavernoje (maža smuklė, panaši į barą ar kuklų, jaukų restoraną) gerdami garsųjį Madeiros punšą ir žaisdami kortomis.

  • Cabo Girao stiklinis skardis

Aplankysite vieną iš garsiausių Madeiros vietų – stiklinį skardį, esantį 600 metrų aukštyje virš vandens. Ne be reikalo yra sakoma, jog didžiausią keliavimo malonumą suteikia mažos vietos, nutolusios nuo judraus miesto centro. Cabo Girao būtent toks – net kelioliką kilometrų nuo Funšalio nutolęs turistinis objektas. Tai pats aukščiausias iškyšulys Europoje ir net antras pagal dydį visame pasaulyje. Ar įsivaizduojate kaip nuostabu sau po kojomis matyti vandenyną, uolienas, o galbūt net išvysti iš vandens išnyrančius vėžlius, delfinus, banginius? Taip pat nuo šios nuostabios vietos, saulėtą dieną, atsiveria nepaprasta Kamara de Lobos ir Funšalio miestų panoramos, o žvelgiant tiesiai, prieš akis atsiranda begalinis vandenynas, kurio horizontas, atrodo, susilieja su dangaus mėlynumu. Cabo Girao užgniaužia kvapą net daugiausiai mačiusiems, atskleisdamas visą Madeiros gamtos spalvų paletę ir rojų primenančios salos grožį.

  • Senasis salos tunelis

Madeiros saloje gausu įvairiausių, nepaprasto grožio krioklių – faktas, kuris nenustebins nei vieno. Tačiau, ar galėtumėte įsivaizduoti, kad krioklys bėga tiesiai ant automobilio su kuriuo važiuojate? Kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, tačiau tai yra tiesa. Ši ekskursija suteiks Jums galimybę pabūti po krentančio vandens srove, sėdint automobilio viduje¡ Tunelis vietinių šmaikščiai vadinamas automobilių plovykla.

  • Jogailos sūnaus pastatyta bažnytėlė. Istorija ,,Kolumbas -Jogailaičių palikuonis,,

Ar žinojote, kad Madeiroje gyveno Jogailos sūnus Vladislovas III Varnietis? Po mūšio su turkais, kai visi manė, jog Lietuvos kunigaikščio, Lenkijos karaliaus, Jogailos sūnus žuvo, jis pabėgo gyventi į Madeiros salą ir pasikeitė vardą bei pavardę, kad keršto trokštantys turkai jo nerastų. Čia įsimylėjo ir sukūrė šeimą. Kaip jis susijęs su Kolumbu? Tai sužinosite šioje kelionėje iš profesionalo, gido Audriaus bei pamatysite lietuvių palikuonio pastatytą bažnytėlę.

  • Porto Moniz vulkaniniai baseinai

Nepraleiskite progos išsimaudyti lavos baseinuose. Nors tai skamba neįtikėtinai, tačiau tai tikrai įmanoma. Porto Moniz vulkaniniai baseinai susiformavo ugnikalnio išsiveržimo metu, lavai pasiekus vandenyną. Ji greitai atvėso ir, subėgusi į bazaltinių uolienų plyšius, sukūrė bangų skalaujamas maudykles, kuriose galima maudytis ir šiandien. Tai itin mėgstama turistų lankytina vieta, tad norintiems išsimaudyti patartina čia keliauti ryte arba vėlai vakare, kada baseinas nebus pilnas gausybės turistų. Keliaujant į šią vietą ne sezono metu, išsimaudyti gali ir nepavykti, kadangi baseinai uždaromi dėl milžiniškų vandenyno bangų, užliejančių vulkaninius baseinus. Nieko keista, kad turistus stengiamasi nuo to apsaugoti, kadangi šaltuoju metu, vandenyno bangos gali siekti net iki 10-ties metrų aukščio.

  • Pravažiuosite  šalia įspūdingų krioklių

Unikalus grožis, nuolat gyva gamta – lyg Madeiros vizitinė kortelė. Niekas kitas taip giliai neįstringa į atmintį, kaip unikali gamta garsi savo levadomis, gausybe gėlių žiedų, pašėlusiu, akinančio mėlynumo vandenynu bei, žinoma, gausybe krioklių, atimančių žadą. Ekskursijos metu iš arti pamatysite pačius įspūdingiausius Madeiros krioklius, taip dar geriau pažindami unikalų salos grožį.

  • Sao Vicente miestelis. Esant pageidavimui, galima papietauti tavernoje (žmogui 13 EUR).

Sao Vicente – mielas, žavus miestelis, pasipuošęs tradiciniais, akinančio baltumo namukais, raudonais stogais. Miestelis įžymus savo maža, gražia bažnytėle ir neįprastos konstrukcijos tiltu. Tačiau niekas taip negarsina šios vietos, kaip vulkaniniai urvai. Urvuose galėsite pamatyti stalaktitus bei neapsakomo skaidrumo ežerus. Taip pat, norintys galės papietauti Sao Vicente vietinėje tavernoje.

  • Sustojimas Serra de Aqua miestelio tavernoje, kurioje ragausite skaniausio punšo saloje.

Madeirietiškas punšas – tradicinis salos gėrimas, kurio namuose turi kiekvienas vietinis gyventojas. Jis tampa vis populiaresnis ir turistų tarpe, beveik toks pat populiarus kaip ir dažniausiai iš šalies eksportuojamas Madeirietiškas vynas. Punšas turi senas tradicijas bei yra gaminamas iš medaus, citrinų sulčių, cukranendrių spirito – romo bei kartais šviežių marakujos sulčių.

 

Apžvalginė – rytinė Madeiros dalis (Kaina – 40 EUR)

Ekskursijos metu aplankysite visas rytinės salos dalies žymiausias ir gražiausias vietas, miestus ir miestelius.
Ekskursijos trukmė: nuo 8:30 iki 17:30 val.

Ekskursijos programa:
Vulkano krateris Curral das Freiras
Išvertus iš Portugalų kalbos Curral das Freiras reiškia Vienuolių slėnis. Taip yra todėl, kad beveik prieš 500 metų šioje vietoje vienuolės slėpėsi nuo piratų išpuolių. Ilgą laiką buvo manoma, jog ši vieta, tai ugnikalnio kraterio dugnas.

Eira do Serrado
Šioje vietoje Jūsų laukia apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria dar vienas unikalus peizažas. Matysite didingus kalnus bei jų apsuptyje įsikūrusį cukrinių namukų kaimelį – Kuralį.

Pico do Arieiro kalnas
Ši pasakiška vieta puikiai pritaikyta žygiams. Turistams čia yra išgrįstas siauras takelis, šalia kurio žydi gėlės, matomuose tarpekliuose skęsta debesys, o žygio pabaigoje prieinama apžvalgos aikštelė, esanti net 1818 metrų aukštyje. Gamtos grožis atima žadą, akys negali patikėti, sau po kojomis matydamos debesis, o širdį užplūsta meilė ir pagarba sau – įveikus vieną iš aukščiausių salos viršūnių.

Levada Balcoes. Pereisite 1,5km levada
Levados – tai drėkinimo kanalai. Jų apstu Madeiros saloje. Levadų pagalba yra surenkamas šaltinių ir lietaus vanduo, kuris gausiai iškrenta šiaurinėj/vakarinėj Madeiros dalyje. Jis nukreipiamas į salos pietrytinę dalį, kurioj kritulių būna nedaug bei yra gėlo vandens trūkumas. Pastaroji dalis yra palankesnė gyvenimui bei žemės ūkiui, pavyzdžiui cukranendrių auginimui. Jau XVI amžiuje portugalai pradėjo statyti levadas bei naudoti jas agrikultūriniams reikalams. Kaip žinia, Madeira yra labai kalnuota, todėl levadų statyba nebuvo lengvas užsiėmimas. Daugelis levadų yra tiesiog įpjautos į kalno kraštus. Šaltiniai sako, kad iš viso yra apie 40km tunelių, kurie buvo iškasti, kad galėtų pratiesti levadas.

Miestelis Santana, išvysite įžymiuosius Madeiros namukus
Savo akimis galėsite pamatyti šiaudiniais stogais dengtus spalvotus namukus. Šiandien juose jau niekas negyvena, tačiau viduje galite įsigyti įvairiausių lauktuvių artimiesiems. Visas miestelis – lyg muziejus po atviru dangumi. Soduose šalia namukų vis dar auga gėlės, vaismedžiai ir daržovės. Lyg nuo praėjusio amžiaus niekas nebūtų pasikeitę. Nors jau daug metų namukuose niekas nebegyvena, tačiau jie puikiai išsilaikę ir stebina savo kiekiu. Santanoje yra išlikę net 200 autentiškų namelių¡ Tiesa, čia taip pat galėsite paragauti garsiojo Madeirietiško punšo.

Sao Lourenco pusiasalis (vietinių vadinamas Marsu)
Labiausiai į rytus nutolęs salos taškas. Ši vieta dažnai vadinama „marsu“ dėl savo uolienų iškilusių virš Atlanto vandenyno. Šioje vietoje atsiskleidžia rytietiškas salos tipas: vingiuoti susiaurėjimai, pusiasalio gale yra švyturys. Kelyje yra plati Atlanto vandenyno panorama, spalvingos uolos, gaivus jūros oras. Vėjas labai didelis, todėl būnant čia reikia nepamiršti elgtis atsakingai. Vaizdai užburia.

Ponta do Garajau
Šioje vietoje žygis tęsis įveikiant kalnelius ir gausybę laiptelių, kol galiausiai prieisite įspūdingą Kristaus statulą, primenančią Rio de Žaneiro monumentą. Be to, prieš akis ir vėl atsivers nuostabi vandenyno panorama.

Esant pageidavimui, sustosime miestelio Faial tavernoje „Grūtas“ papietauti.

 

Ekskursija Levada Ribeiro Frio – Portela. Ilgis 11 km. (Kaina – 25 EUR)

Levados, tai vietinių kadaise suformuoti drėkinimo sistemos kanalai, įrengti dėl nuolat jaučiamo drėgmės pertekliaus. Levadomis buvo išraizgyti visi salos kalnai ir lyg mums įprasti lietaus latakai, nukreipdavo vandenį žemyn, į apačioje esančius salos plotus laistyti daržams. Patys pirmieji kanalai buvo mediniai, tik vėliau jie buvo pakeisti betoniniais. Šiandien šalia visų levadų yra įkurti pasivaikščiojimo takai, o mes Jums siūlome pačiu gražiausiu maršrutu pasižyminčią Ribeiro Frio Levadą. Keliaudami ja galėsite grožėtis tiesiog po Jūsų kojomis srūvančiais kriokliais, visus metus žaliuojančia augmenija bei įveikti pakeliui sutinkamus tunelius – uolas. Nepamištami įspūdžiai garantuoti.

Pasiplaukiojimas laivu. Galimybė išvysti delfinus ar banginius (Kaina – 30 EUR)

Išvyka katamaranu nepaliks abejingo nei vieno keliautojo, jos metu grožėsitės didžiaisiais banginiais ir protingaisiais delfinais. Galėsite išbandyti paviršinį bei giluminį nardymus Atlanto vandenyne.

Tradicinė Madeiros naktis (Kaina – 30 EUR)

Folkloro vakaras, kuriame jūsų laukia vietos virtuvės patiekalų vakarienė restorane, Madeiros vynas ir folkloro pasirodymas, kurio metu skambės nacionalinė muzika, šokiai ir dainos. Norint jus dar labiau įtraukti į pasirodymą turėsite galimybę patys pasimokyti šių tradicinių šokių ir sušokti kartu su šokėjais. Tai pati geriausia proga pajusti tikrąją Madeiros dvasią. Nepamirškite pasiimti geros nuotaikos kartu su savimi.

Tuno žvejyba, išplaukiant žvejoti su vietiniais žvejais (Trukmė – 5 valandos, kaina – 135 eurai)

Tuno žvejyba – tai nuotykis, skirtas tikrai ne kiekvienam. Kad sugauti tuną, reikia būti ne tik fiziškai pasiruošusiam, bet ir turėti daug nepalaužiamos valios ir kantrybės. Įdomiausia tai, jog vietiniai Madeiros žvejai nenaudoja jokių įmantrių įrankių – žvejybos metu jų rankose būna tik meškerė ir virvė, o pats procesas – lyg tikras vyriškumo įrodymas. Juk kova tarp žvejo ir žuvies gali trukti net keletą valandų! Tunas saloje, nors ir plačiai paplitęs, tačiau vandenyne jo tikrai nėra gausybė, todėl žvejybai būtina didžiulė kantrybė ir tikėjimas savo jėgomis. Prieš žvejybą galite apsilankyti vietiniame turguje, čia tikrai pamatysite, kokio dydžio gali būti šie vandenyno karaliai, o vietiniai greičiausiai pasidalins asmeniniais patarimais, kaip atlaikyti milžiniškos žuvies jėgą. Jei apsilankę turguje nepabūgsite ir vis dėlto norėsite išmėginti savo jėgas, turite puikią galimybę išplaukti į žvejybą su vietiniais žvejais. Net 5 valandos perpildytos adrenalino ir galimybė susidurti su didžiuoju ir stipriuoju tunu jau laukia Jūsų.