Apie Madeirą

Madeira – sala Atlanto vandenyne, priklausanti Portugalijai ir dar vadinama „Atlanto vandenyno perlu“. Tai sala, kuri garsėja savo Madeiros vynu, Naujųjų šventimu su įspūdingais fejerverkais (kurie beje yra įrašyti į Gineso rekordų knygą), švelniu klimatu, stulbinančiais kraštovaizdžiais ir siuvinėjimo amatininkais.

Madeira nuo Afrikos žemyno yra nutolusi 500, o nuo Europos – 1000 kilometrų. Sala nedidelė, jos plotas apie 740 kvadratinių kilometrų. Madeira atrasta 1419 metais. Portugalai buvo pirmieji salos kolonizatoriai, pradėję joje plėtoti prekybą ir jūrininkystę. Būtent Madeiroje Kristupas Kolumbas mokėsi navigacijos ir planavo kelionę.

Saloje į akis krenta bananų plantacijos, čia spaudžiamas visame pasaulyje garsus Madeiros vynas. Tačiau pagrindinis salos gyventojų pragyvenimo šaltinis yra turizmas. Po salą keliauja daugiausia europiečiai – anglai, lenkai, vokiečiai, skandinavai ir portugalai. Didesnis smėlio paplūdimys yra tik vienas – jis supiltas iš atvežto smėlio. Norintiems grožėtis gamta, nebijantiems per dieną nueiti ar nuvažiuoti ne vieną dešimtį kilometrų – Madeira yra ta vieta, kurioje tikrai galėsite, tai padaryti.

Funšalis – Madeiros salos sostinė, pagrindinis miestas ir administracinis centras esantis salos pietinėje pakrantėje. Svarbus jūrų uostas bei tarptautinis oro uostas. Jame gyvena apie 244 tūkstančius gyventojų. Daugelį metų Funšalis yra vienas iš pagrindinių Atlanto kruizinių laivų uostų. Kiti pagrindiniai miestai yra Ribeira Brava, Mašikas, Kamara de Lobosas, Santa Krusas, Kanisas. Funšalyje yra vienas didžiausių turgų visoje saloje, kuriame galite rasti visko nuo vaisių, daržovių iki įvairių jūros gėrybių. Turgus nėra triukšmingas ir vietiniai gyventojai nesitaiko apgauti patiklių turistų. Funšalis turi daug festivalių, bet žymiausias Naujų metų fejerverkų festivalis, kuris yra įtrauktas į Gineso Rekordų knygą, kaip didžiausias festivalis. Kiti žymūs festivaliai: Funšalio karnavalas, gėlių festivalis balandžio mėnesį, Tarptautinės Atlanto fejerverkų varžybos, vyno festivalis.

 

10 PRIEŽASČIŲ APSILANKYTI MADEIROJE

 1. Pasižvalgyti po Funšalio senamiestį
 2. Pakilti funikulieriumi į Montės kalno Botanikos sodą
 3. Leistis į žygį levadomis
 4. Pagauti vėją Sao Lourenso pusiasalyje
 5. Santanoje (savotiškas etnografinis muziejus po atviru dangumi sukurtas iš dailių šiaudiniais stogais dengtų namukų) susipažinti su salos praeitimi
 6. Pakibti virš Kabo Žirao skardžio – aukščiausias Europos kyšulys
 7. Aplankyti Kamara de Lobos miestelio žvejus (vienas tipiškiausių Madeiros kaimų, kurio gyventojai iki šiol verčiasi žvejyba)
 8. Išsimaudyti Porto Monez vulkaniniuose baseinuose
 9. Pasinerti į Madeiros gėlių festivalio sūkurį (5 dienas trunkantis Gėlių festivalis, kurio metu miestelių gatvės pasipuošia gyvų gėlių kilimais, langai apkarstomi gėlių puodais ir girliandomis).
 10. Persikelti keltu į Porto Santo salą (palepins keliautojus geltono smėlio paplūdimiais)

Laikas / Valiuta / Kalba

 

LAIKAS

UTC/GMT +2 valandos

VALIUTA

Pagrindinė ir vienintelė valiuta saloje yra euras.

KALBA

Valstybinė kalba Madeiroje portugalų, bet vietiniai gyventojai puikiausiai kalba angliškai, prancūziškai. Salos gyventojai nepaprastai malonūs, besišypsantys ir mandagūs – jokio įkyrumo, jokių nereikalingų paslaugų siūlymo.

 

 

Gamta

Arieiro viršukalnė, kurios aukštis 1818 metrai. Pietuose stūkso aukščiausias Europos skardis – Žirao kyšulys. 580 metrų virš Atlanto vandenyno iškilusioje jo apžvalgos aikštelėje su permatomomis grindimis vaikščioti truputį nejauku, bet saugu. Šiaurinėje salos dalyje ypač daug krioklių. Ties Porto Moniz vandenynas bauginančiai audringas. Madeira turtinga gėlėmis – žydi kinrožės, agavos, protėjos, anturiai, o strelicijos ir orchidėjos tapusios salos simboliais.

 

 

Klimatas

Čia puikus klimatas: dėl Atlanto vandenyno vėsos vasaros čia nebūna labai karštos. Visus metus oro temperatūra Madeiroje svyruoja tarp 19 ir 25 laipsnių šilumos. Tikro lietaus saloje beveik nebūna. Pakilus į kalnus pasitinka tirštas rūkas, krenta dulksna. Drėgmės daug, todėl augmenija įspūdingai žalia. Iš lygumų atvažiavusiam turistui labai neįprastai atrodo Madeiros reljefas. Tiesaus, nekalnuoto keliuko čia neįmanoma rasti net miesteliuose. Vietinių gyentojų nameliai įkurdinti kalnų terasose, čia pat kelių žingsnių sklypeliuose auga bananai, vynuogės, cukranendrės. Žiemą čia retai nukrenta žemiau nei 17 laipsnių.

 

 

Maistas

Saloje yra labai mėgstamos jūros gėrybės – tunai, dorados, kalmarai, tačiau pačios ypatingiausios yra kardžuvės espados. Šios baisios juodos žuvys su didelėmis išsprogusiomis akimis gyvena vandenyne 800 metrų gylyje ir tik naktį iškyla į 500 metrų gylį, kur jas gaudo žvejai. Keptos svieste su bananu ant viršaus arba marinuotos vyne su česnaku ir iškeptos alyvuogių aliejuje – labai skanios. Saloje auga mažieji bananai, anonai, papajos, marakujos, mangai, avokadai, bet banananasai – šis ypatingas banano ir ananaso hibridas turi banano formą, panašų į ananasą žalią paviršių ir abiejų vaisių maišytą skonį. Vienas iš populiariausių mėsos patiekalų – iešmas, primenantis lietuvišką šašliką. Madeiroje, kaip ir Portugalijoje ar Ispanijoje, yra valgomi kaštonai. Iš jų kepama duona, gaminami likeriai, pyragai, tačiau vienas iš populiariausių ruošimo būdų – kaštonų skrudinimas keptuvėje. Taip pat turistų tarpe yra gausiai giriama madeirietiška kava – nekainuojanti daugiau nei euro ir užburianti savo aromatu. Kalbant apie desertus, išsiskiriantis yra „Pastel De Nata“– nuostabus, minkštas pyragaitis.

 

Gėrimai

Gardus ir švelnus Madeiros alus „Coral“. Tradicinis Madeiros gėrimas – „Poncha“, Madeiros vynas (apie 18 laipsnių, įvairių skonių). Vyno gaminimo tradicijos čia turi gilias šaknis. Madeiros vynas pasižymi stipriu vaisių aromatu. Norintiems paragauti garsiojo Madeiros vyno, į salą rekomenduojama atvykti rugsėjo mėnesį, kai čia vyksta vyno festivalis. Madeiros vynas yra apie dvidešimties laipsnių stiprumo. Jo gaminimo technologija ypatinga tuo, kad vynas laikomas aukštoje temperatūroje maždaug pusę metų, vėliau įpilama brendžio ir paliekama brandintis ąžuolo statinėse jau ne vieneriems metams. Viena iš garsiausių salos vyninių, įkurta prieš 200 metų „Blandy‘s“, leis mėgautis eskursijomis po vyninę bei paragauti įvairių rūšių vynų – nuo sauso iki itin saldaus. Tradicinis ir unikalus saloje yra ne tik vynas. Poncha – tai dar vienas senas tradicijas turintis gėrimas, į kurį įeina medus, citrinų sultys, cukranendrių spiritas – romas, kartais dar šviežios marakujos sultys. Šio gėrimo namuose turi beveik kiekvienas madeirietis ir kiekvienas jų pritaiko savo recento korekcijas.

Nacionalinė virtuvė

 • Bolo de Mel – turistų pamėgtas medaus pyragas su cinamonu arba be jo.
 • Bacalhau – itin populiarios sūdytos Atlanto menkės.
 • Bife de Atum a Madeirense – tunų kepsnys, paruoštas pagal specialų madeirietišką receptą su žaliomis salotomis.
 • Espetada em Pau de Lauro – ant iešmo mėsa kepta.
 • Arroz doce – tradicinis ryžių pudingas.
 • Caldeirada – 7–9 rūšių žuvų, pomidorų, bulvių ir svogūnų troškinys.
 • Caldo verde – pjaustytų kopūstų ir bulvių sriuba, pagardinama aštroka kiaulienos dešra chourico.
 • Pastel De Nata – burnoje tirpstantis plikyto kremo pyragaitis, kurio skonį ilgai prisiminsite.

Šventės ir festivaliai

 • Madeiros vyno festivalis – rugsėjo 3-6 dienomis
 • Kolumbo festivalis – rugsėjo 10-12 dienomis
 • Naujųjų Metų šventė – gruodžio 31 dieną
 • Madeiros karnavalas – vasario 21-24 dienomis
 • Madeiros atviras golfo turnyras – kovo 19-22 dienomis
 • Madeiros gėlių festivalis – balandžio 25-26 dienomis
 • Atlanto festivalis – visa birželio mėnesį

 

Festivaliai

 1. MADEIROS GĖLIŲ FESTIVALIS

Festivalis prasideda Municipo parke, kur susirinkę vaikai sukomponuoja „Vilties sieną“ iš įvairių gėlių. Šventės metu neįmanoma nepastebėti milijonų gėlių žiedų… Iš jų formuojami kilimai, kuriamos įvairiausios kompozicijos, taip pat netyla muzika. Prie kompozicijų kūrimo kviečiami prisijungti ir festivalio svečiai, tad, jei norėsite, galėsite išmėginti tai patys. Šventė organizuojama praėjus savaitei po šv. Velykų. Tai tradicinis renginys organizuojamas jau daug metų.

 1. MADEIROS KARNAVALAS

Tai vienas garsiausių festivalių Europoje, kone prilygstantis Rio de Žaneirui. Vaizdai taip pat panašūs – gausybė parade, garsi muzika, nepakartojamo grožio kostiumai, įspūdingi šokiai ir, žinoma, netildomas būgnų gausmas. Kiekvienais metais skelbiama vis nauja karnavalo tema. Karnavalas vyksta likus keturiasdešimčiai dienų iki Velykų.

 1. SUMUŠTINIŲ FESTIVALIS

Madeiroje, gruodžio 23 d. vyksta sumuštinių festivalis, kurio metu beveik visuose baruose ir kavinėse, Mercado dos Lavradores rajone ir aplink jį, galite skanauti tam tikrais sumuštiniais su kiauliena. Šio įvykio metu parduodama daugiau nei 10,000 tokių sumuštinukų.

 1. NAUJIEJI METAI

Madeira yra įtraukta į Gineso rekordų knygą dėl gausiausiai ir įspūdingiausiai švenčiamų naujametinių vakarėlių. 2007 metais salos sostinėje Funčalyje buvo iššauta į orą net aštuoni tūkstančiai fejerverkų per vieną minutę. Tuo metu iš viso buvo iššauta net šeši šimtai tūkstančių fejerverkų. Salos svečiai gausiai susirinko ir stebėjo nuostabius fejerverkus bei jų atspindžius Atlanto vandenyne. Siekiant pakartoti panašų vaizdą ir įspūdį ir 2009 metais, vietos valdžia nepagailėjo net dvylikos milijonų eurų.

Įdomūs faktai

 • Kristupas Kolumbas šioje saloje mokėsi navigacijos ir planavo kelionę.
 • Garsus futbolininkas Christiano Ronaldo yra kilęs būtent iš Madeiros.
 • Poncha – tradicinis gėrimas iš medaus, citrinų sulčių ir cukranendrių spirito, kartais pilant ir šviežių marakujos sulčių.
 • Plaukiojant po Atlanto vandenyną galima pamatyti delfinus, banginius, didžiulius vėžlius plaukiančius visai šalia.
 • Daugiausia pajamų salos gyventojai gauna iš turizmo, žemės ūkio ir vyndarystės.
 • Toboganas – 150 metų senumo transporto rūšis. Kadaise tokiu transportu nuo kalno į Funšalį (sostinę) buvo vežami turtingieji ponai ir gabenami kroviniai. Tai medinės rogės.
 • Santana – miestelis, kuriame gausu tradicinių namelių, kurių kitose vietovėse nebėra išlikusių.
 • Madeiroje galima nardyti skaidriame vandenyje, užsiimti banglenčių ar parasparnių sportu, plaukti valtimis, pasiplaukioti su delfinais, banginiais ir vėžliais.
 • Puikūs golfo laukai tiems, kam golfas yra vienas iš mėgstamiausių žaidimų. Vyksta golfo čempionatai
 • Vyksta tuno žvejyba

 

Pravartu prisiminti

 • Darbo laikas. Įprastas parduotuvių darbo laikas – 9–13 val. ryte ir 15–19 val. po pietų darbo dienomis ir iki 13 val. šeštadieniais. Prekybos centrai visomis savaitės dienomis veikia nuo 10 iki 22 val. Bankų durys atviros nuo 8.30 iki 15 val.
 • Mokestis už aptarnavimą gali būti įskaičiuojamas į viešbučio ar restorano sąskaitą. Jeigu jis neįtrauktas, įprasta, tačiau neprivaloma palikti 10 proc. nuo sumos.
 • Madeiros salos keliai geri, jų tinklas puikiai išplėtotas, o tuneliai per kalnus – įspūdingi. Patogus susisiekimas viešuoju transportu. Autobuso bilietus galima pirkti tiek iš vairuotojo, tiek kioskuose. Taksi automobiliai geltonos spalvos, jų paslaugos šalyje nebrangios, už kelionę mokama pagal regione nustatytas kainas už tam tikrą maršrutą, tačiau galite derėtis.
 • Paprastai apie draudimus įspėja specialūs ženklai, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad du trečdaliai salos iki šiol tebėra natūraliai suformuota gamtos, žmogaus veiklos žymių beveik nematyti. Tai gyvas biologijos muziejus po atviru dangumi, kur draudžiama skinti bet kokius augalus ar kaip nors kitaip kenkti gamtai. Į gamtos rezervatus įtraukti ir Madeirą supantys vandenys.
 • Lauktuvėms. Vietos saldumynai, tradiciniai siuvinėti rankšluosčiai, butelis gero Madeiros vyno.

Muziejai

 • Banginių muziejus – Banginių muziejus įsikūręs mažame žvejų kaimelyje Caniçal. Muziejaus ekranuose rodomi filmai apie banginių medžioklę. Taip stengiamasi užkirsti kelią šių gyvūnų naikinimui. Daugelis žvejų atsisakė šios neleistinos veiklos. Kituose paveiksluose galima išvysti kaip banginiai perdirbami ir eksportuojami.
 • Museum of Sacred Art – muziejus pirmą kartą buvo atidarytas 1955 metais.Čia eksponuojamos skulptūros, juvelyriškos tapybos darbai, surinkti iš daugelio bažnyčių ir koplyčių.
 • Photografia Vicentes – muziejus, kuris ankščiau buvo pirmoji fotografijos studija Portugalijoje. Daugiausia eksponuojamos nuotraukos su kaimo ir miesto motyvais, šeimos ar vieno asmens portretai, svarbiausių Madeiros istorinių įvykių detalės. Šis muziejus neabejotinai patiks fotografijos mėgėjams bei tiems, kurie žavisi istorija.
 • Dr Frederico de Freitas muziejus – Šis muziejus duris atvėrė 1988 metais.Čia eksponuojami įvairūs keramikos, porceliano gabaliukai, religinės skulptūros, vazos, vyksta meno parodos. Šis muziejus gausiai lankomas studentų bei antikvariato mėgėjų.
 • Miesto muziejus ir akvariumas – muziejaus tikslas buvo rinkti ir saugoti svarbią informaciją apie Madeiros fauną ir florą bei mineralinius turtus ir kuo išsamiau pateikti visuomenei. Kolekcija apima daug jūros tipo rūšies gyvūnijos. Pirmame aukšte muziejaus yra nedidelis akvariumas su gyvais egzemplioriais.
 • Quinta das Cruzes muziejus – muziejus atidarytas 1952 metais. Tai vienas prestižiškiausių ir labiausiai saugomų muziejų Madeiroje. Čia eksponuojami sidabro, keramikos, porceliano dirbiniai, antikvariniai baldai.
 • Elektros energijos „Casa da Luz“ muziejus – Atidarytas 1997 metais. Muziejus yra vizualinis įvadas į salyno elektros raidą, infrastruktūrą.
 • Madeiros vynų instituto muziejus – muziejaus pedagoginis požiūris į vyno gamybą, istoriją, eksportą. Muziejuje eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, kuriuose atsispindi technologijų pokyčiai vyno gamybos srityje.
 • Barbeito biblioteka muziejus
 • Museum of Natural History – muziejus atidarytas 1982 metais. Čia įsikūręs didelis ir informatyvus botanikos sodas. Čia galima sutikti daug retų rūšių augalų bei gyvūnų.
 • Funchal – cukraus muziejus
 • Christopher Columbus muziejus

Keliautojų atsiliepimai

 • Madeira – tikrai rojus žemėje. Vykome savo povestuvinei kelionei, tikėjomės tiek daug patirti nors atvirai žinojome labai mažai. Didelis ačiū mūsų vadybininkei Brigitai, kuri taip kantriai atsakinėjo į visus mūsų klausimus, padėjo viską suorganizuoti, rūpinosi kiekviena detale, kad viskas būtų taip, kaip mes to tikėjomės. Tai buvo tobulos atostogos. Dar kartą didelis AČIŪ už viską!

  Kotryna 2015
 • Kelionę į Madeiros salą vertiname puikiai. Buvo matyti, kad organizatoriai tikrai labai stengėsi ir tai jiems pavyko. Viskas puikiai (ne “gerai”, bet “puikiai”) Ačiū labai.

  Arvydas 2015
 • Geras kelionės organizavimas ir paslaugumas. Profesionalus gido informacijos pateikimas, apibūdinimas. Gerai suplanuotas maitinimas ekskursijų metu (maistas labai skanus). Autobusai patogūs, vairuotojai savo darbą atlieka profesionaliai. Viskas tiesiog šaunu! Gero Jums darbo!

  Gražina K. 2015

Kodėl mes?

Didelė patirtis turizmo rinkoje
Didelė patirtis turizmo rinkoje – mūsų darbuotojai tai asmenys, kurie dirba turizmo rinkoje jau daugelį metų. Jie turi daug naudingos praktikos, patirties bei žinių, kuriomis nori pasidalinti su visais savo klientais. Darbuotojai orientuoti į savo klientų poreikius, norus ir reikalavimus. Svarbiausias jų tikslas – geros atostogos nuo pat jų organizavimo pradžios iki pat pabaigos.
Platus paslaugų spektras
Platus paslaugų spektras – klientams yra siūlomos ne tik poilsinės bei pažintinės kelionės į Madeiros salą, bet ir daugelis kitų paslaugų: vizų tvarkymai, kelionių draudimai, lėktuvų bilietai į visas pasaulio šalis, viešbučių užsakymai pasirinktose šalyse, poilsinės, pažintinės, egzotinės kelionės, keltų bilietai, kruizai ir kt..
Naudinga ir reikalinga informacija
Naudinga ir reikalinga informacija – darbuotojai yra orientuoti į naudingos ir reikalingos informacijos pateikimą kiekvienam klientui. Darbuotojai stengiasi suteikti atsakymus į visus klientams iškilusius klausimus ir pasirūpinti, kad jų poreikiai ir lūkesčiai būtų visiškai patenkinti.
Patikimumas ir lojalumas
Patikimumas ir lojalumas – esame komanda, kuriai rūpi jos klientai. Mums svarbiausia pateisinti visus lūkesčius. Esame tikri, kad svarbiausia grįžtamasis ryšys, todėl visada stengiamės dėl savo klientų.
Nuoširdus klientų aptarnavimas
Nuoširdus klientų aptarnavimas – tikime, kad nuoširdus bendravimas yra svarbiausia stengiantis išsaugoti ilgalaikius ryšius tarp mūsų komandos narių ir klientų, kurie kreipiasi į mus tikėdamiesi pagalbos ir informacijos.
Operatyvus aptarnavimas
Operatyvus aptarnavimas – visada stengiamės greitai ir kokybiškai aptarnauti savo klientus tiek atrašydami laiškus, tiek bendraudami telefonu, tiek ir kitais būdais. Klientai gali kreiptis dėl informacijos ne tik nustatytomis darbo valandomis, nes darbuotojai visada yra pasiekiami.
Draugiškas bendravimas
Draugiškas bendravimas – draugiškumas, kaip ir nuoširdumas neatskiriami mūsų darbo kasdienybėje. Stengiamės sukurti klientui tokią aplinką, kad jis ir toliau norėtų sugrįšti ir su mumis bendrauti.
Profesionalios konsultacijos
Profesionalios konsultacijos – konsultacijos paremtos žiniomis, įgyta praktika, pačių darbuotojų patirtimi. Konsultacijų metu darbuotojai pasistengia atsakyti į visus klientams iškilusius klausimus ir dar daugiau.

Apie mus spaudoje

Visikeliai.com
 
15min.lt
 
Delfi.lt
 
Alfa.lt
 
Travelnews.lt